UWAGA!

Norweski producent rozpoczyna inwestycję w Elblągu

 
Elbląg, Norweski producent rozpoczyna inwestycję w Elblągu
fot. nadesłana

Firma Acoustics, norweski producent elementów na platformy wiertnicze, której oddział mieści się w Elbląskim Parku Technologicznym zdecydowała o wybudowaniu zakładu produkcyjnego na Modrzewinie.

Dzisiaj przedstawiciele firmy Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny Acoustics oraz Krzysztof Mielczarek współinwestor wzięli udział w briefingu prasowym z udziałem prezydenta Elbląga Jerzego Wilka oraz dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego Pawła Lulewicza.
       - To konsekwencja działań podjętych dwa lata temu kiedy opracowaliśmy strategię rozwoju firmy i zdecydowaliśmy się uruchomić nasze biuro projektowe w Elbląskim Parku Technologicznym. Duże zaangażowanie wielu osób z Urzędu Miasta i Elbląskiego Parku Technologicznego przyczyniło się do podjęcia przez Zarząd Acoustics ostatecznej decyzji o uruchomieniu tej inwestycji właśnie w tym miejscu i w tym czasie – podkreśla Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny Acoustics, Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące wymagania jakościowe odbiorców ze Skandynawii dodaje Daniel Dłuszczakowski.
       Inwestor zakłada docelowo wybudowanie obiektu o powierzchni 2783m2. W pierwszym etapie inwestycji gdzie zatrudnienie znajdzie 15 osób, powstanie obiekt o powierzchni 1242m2.
       W zakładzie produkowane będą elementy poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. Ponadto prowadzona będzie produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej Uruchomienie produkcji przewidywane jest na jesień 2014 r.
       Czwarta inwestycja na Modrzewinie
       - Cieszę się, że inwestor wybrał taką właśnie lokalizację. Będzie to czwarta inwestycja na Modrzewinie, wierzymy że nie ostatnia w tym roku - podkreśla Prezydent Miasta Elbląga Jerzy Wilk. Każdy inwestor mały czy duży który tworzy nowe miejsca pracy w Elblągu jest ważny i należy o niego dbać – dodaje Prezydent Wilk.
       Własny nowoczesny zakład
       - To modelowy przykład firmy która uzyskując wsparcie Elbląskiego Parku Technologicznego, po dwóch latach funkcjonowania decyduje się opuścić mury Parku i wybudować własny nowoczesny zakład produkcyjny wraz biurami projektowymi i biurem zarządu - mówi Paweł Lulewicz Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zatrudnienie znajdzie 15 osób - pomyłka cz kpina?
 • Drobnymi krokami. .. Optymistyczne jest to, że są większe perspektywy dla 15 rodzin niż odnotować w statystykach kolejny spadek zatrudnienia.
 • Też zatrudniam 15 osób i prezydent mnie jakoś specjalnie nie fetuje.
 • Bardzo dobrze że powstaje ale bez przesady. .. Ja zatrudniam 20 osób i prezydent się mną nie chwali, ale mięso wyborcze przyda się. Ciekawe co mają obiecane. .. Panie Prezydencie, proszę pamiętać, że wszyscy zgodnie z Konstytucją RP są równi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  przedsiębiorca(2013-10-01)
 • To jakaś kpina. .. zatrudniam 34 osoby i nikt się mną nie chwali i nie pomaga mi wybudować siedziby na Modrzewinie
 • Miasto bardziej zdecydowanie powinno wspierać też miejscowych przedsiębiorców.
 • zatrudniony? co drugi na czarno!
 • No co? Będzie praca dla rodziny i znajomych xD
 • szczerze mówiąc to pracuję w branży i hałas na wiertni to jedno z największych zagrożeń, których do tej pory nie brano pod uwagę, Znam chłopaków 20 letnich chodzących już z aparatami słuchowymi mimo pracy w słuchawkach. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby firma wybudowała fabrykę wielkości CH Ogrody w następnych latach, a o zwiększeniu zatrudnienia nie wspomnę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  milord(2013-10-01)
 • .. .15 osób zatrudnionych w obiekcie planowanym w I etapie. .. a docelowo?
 • "Każdy inwestor mały czy duży który tworzy nowe miejsca pracy w Elblągu jest ważny i należy o niego dbać " - tylko ciekaw dlaczego nie dba się o tych którzy już zatrudniają i chciałby zatrudniać więcej, ale z każdej strony dostaje kopniaki od Państwa, urzedów itp.
Reklama