UWAGA!

Nowa fabryka na Modrzewinie

 Elbląg, W tym miejscu powstanie hala Hydropress (materiały W-MSSE)
W tym miejscu powstanie hala Hydropress (materiały W-MSSE)

Elbląska firma Hydropress zainwestuje na Modrzewinie 10 milionów złotych. Zbuduje tutaj halę magazynowo-produkcyjną, w której zatrudni dodatkowo minimum 8 pracowników. Dzisiaj otrzymała zezwolenie na działalność w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Działka o powierzchni prawie 2,5 hektara, na której zainwestuje Hydropress, znajduje się przy ul. Sulimy, obok Elbląskiego Parku Technologicznego, przy rondzie. Jak informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, „powstanie tutaj hala magazynowo-produkcyjna, w której elbląska firma ma rozpocząć wytwarzanie nowego produktu - bloków zaworowych, ulepszyć produkcję elastycznych i sztywnych przewodów hydraulicznych poprzez zastosowanie innowacyjnych zabezpieczeń plombowych oraz zwiększyć zdolności produkcyjne zasilaczy hydraulicznych”. Inwestycja ma kosztować co najmniej 10 mln złotych i dać pracę co najmniej ośmiu nowych pracownikom.
       Hydropress istnieje od 1997 roku, jego właścicielem i prezesem jest Wojciech Górzny. Firma ma sześć oddziałów w Polsce i jeden za granicą, zatrudnia kilkadziesiąt osób. Działa w branży hydraulicznej. Kiedy inwestycja ruszy? Dzisiaj próbowaliśmy się tego dowiedzieć w elbląskiej firmie, ale nie udało nam się skontaktować z osobami, które mogłyby udzielić odpowiedzi na to pytanie.
       W 2017 roku W-MSSE wydała zezwolenia na działalność w elbląskiej podstrefie czterem firmom. Ich nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 89 mln zł, zatrudnią w sumie minimum 87 nowych pracowników.
      
       Więcej: Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama