UWAGA!

Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy przy pl. Dworcowym gotowe

 Elbląg, Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy przy pl. Dworcowym gotowe
fot. nadesłana

Zakończył się kolejny etap realizacji projektu pn. "Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga". Wybudowano nową halę na terenie zajezdni tramwajowej oraz punkt przesiadkowy w obrębie placu Dworcowego.

Przypomnijmy, że w lutym w ramach tego zadania na tory wyjechały również cztery nowe tramwaje. Piąty natomiast jest w trakcie produkcji. Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł.

Budowa nowej  hali wraz z wyposażeniem kosztowała 7.363.652 zł brutto. Obiekt służy do utrzymania wagonów taboru tramwajowego w pełnej gotowości technicznej i sprawności eksploatacyjnej. W każdej z dwóch naw hali mogą garażować wagony tramwajowe. Dodatkowo w nawie północnej wykonywane są czynności obsługi codziennej, przeglądy okresowe oraz drobne naprawy awaryjne z wykorzystaniem systemu podnośników do wagonów tramwajowych oraz ruchomych pomostów roboczych. Hala wyposażona jest również w automatyczną myjnię oraz pomieszczenia sanitarne dla pracowników.

Na terenie zajezdni tramwajowej wybudowane zostało również nowe torowisko i trakcja tramwajowa. Wartość  tych robót wyniosła: 4.363.652 zł brutto.

W ramach zadania doposażono także i poprawiono funkcjonalność punktu przesiadkowego w obrębie Placu Dworcowego. Zakres tego przedsięwzięcia obejmował między innymi: przebudowę dwóch peronów przystankowych tramwajowych przy Al. Grunwaldzkiej, wymianę wiat przystankowych oraz ich doposażenie, montaż 3 biletomatów, nowe tablice informacji pasażerskiej oraz wymianę oświetlenia na Placu Dworcowym na energooszczędne. Wartość  tych prac to 1.142.193 zł brutto.

Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł.

Realizacja projektu pn. Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a co to tam za zgromadzenie pow. 2 osób?? Nielegalne! :D
 • Czym wy się chwalicie nieudacznicy. Jedna hala kilka nowych mikro tramwajów i już na laurach spoczywają. A olsztyn buduje nowe linie tramwajowe, kupuje nowe długie tramwaje, co przystanek na słupie tablica elektroniczna z rozkładem jazdy. A w Elblągu bida ,zastój tak rządzicie. Gdzie całkowita wymiana tego złomu muzralnego gdzie nowe linie tramwajowe. Takich rządzących w tym mieście nie potrzeba . REFERENDUM NATYCHMIAST.
 • Autobusy i tramwaje bez klimatyzacji stare badziewia woza pasażerów. Z czego ci ze zdjecia tak się cieszą.
 • Ten geniusz, który ustawiał światła na przejściu przy tym już sławetnym "punkcie przesiadkowym". powinien dostać nagrodę antyNobla. Przecież tam się czasami czeka przez pół dnia, aby przejść na drugą stronę ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  2
  ale co to kogo obchodzi(2020-03-27)
 • Kedna noea hala a w kolo PRL królują a teren tej firmy to skansen . To opinia idacych chodnokiem każdego dnia widzimy te obrazek . Sukces goni sukces ????
 • Jedna nowa hala a w kolo PRL królują a teren tej firmy to skansen . To opinia idacych chodnokiem każdego dnia widzimy te obrazek . Sukces goni sukces ????
 • Punkt przesiadkowy? Który? Gdzie? Przesiadkowy z czego na co? Przecież to są zwykłe przystanki Według mnie punkt przesiadkowy to miejsce w którym można się przesiąść z np autobusu na np tramwaj nie idąc 100 metrów z jednego na drugi. Przykład pierwszy lepszy że znanej wyszukiwarki www.transport-publiczny.pl Proszę nie mówcie ze się czegoś podobnego nie da zrobić bo nie ma miejsca. Skoro na coś nie ma miejsca lub ktoś nie wie jak to zrobić to się tego nie robi. Jak dla mnie to bez sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  2
  Piorun(2020-03-27)
 • Węzeł przesiadkowy DLA kogo komus naprawdę pomylil sie Elbląg np z Gdańskiem . Pomyślcie logicznie kto zostawi wygodny samochod i wsiadzie do tego zlomu. Szczególnie teraz gdy jest koronawirus. Komunikacja jeździ wszystko puste ,raz że wirus a po drugie trasy nie zmienione od lat O nowe dzielnice w Elblągu.
 • 30tyś złotych kary!
 • Jaki węzeł przesiadkowy ? Czy jest cos inaczej niż było w ubiegłym roku ?
 • Cieszą się ,że są i kasa do kieszeni dalej płynie
 • Tak jest węzeł
Reklama