UWAGA!

Nowe oblicze targowiska

 
Elbląg, Tak mają wyglądać nowe wiaty i pawilony na targowisku. Wizualizację przygotował Euro-Projekt Grzegorz Latecki
Tak mają wyglądać nowe wiaty i pawilony na targowisku. Wizualizację przygotował Euro-Projekt Grzegorz Latecki

Prawie 1,6 miliona złotych ma kosztować pierwszy etap modernizacji targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą jesienią i zakończą się w przyszłym roku. Co ma się na targowisku zmienić?

- Mamy już opracowaną dokumentację, jej zapisy konsultowaliśmy nie tylko z zarządcą targowiska, czyli Zarządem Budynków Komunalnych, ale także przedstawicielami handlowców. W kwietniu chcemy złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w wysokości miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Miejskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace rozpoczniemy jesienią, a zakończymy w przyszłym roku. Inwestycja ma kosztować w sumie prawie 1,6 mln złotych – mówi Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Projekt modernizacji przewiduje m.in. wymianę nawierzchni głównego placu targowiska, ma on także zostać oświetlony. Powstanie tu ponad 180 miejsc dla osób handlujących, będzie też wydzielona część, na której handel będzie mógł się odbywać codziennie, nie tylko w dni targowe. Szpecące obecnie wiaty z ławami i znajdujące się obok nich pawilony zostaną rozebrane, w ich miejsce powstaną nowe wiaty i 12 pawilonów. Droga wewnętrzna zostanie poszerzona, by ułatwić przejazd samochodów. Przesunięty zostanie także postój taxi, a w przyszłości – od strony alei Piłsudskiego ma powstać ponad 100 nowych miejsc parkingowych.
       - Pawilony i pozostałe miejsca do prowadzenia handlu będą wydzierżawiane w przetargu, umowy są podpisywane na trzy lata. Oczywiście na targowisku znajdzie się też miejsce dla osób, które będą chciały sprzedać coś okazjonalnie – zapewnia Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I znowu. Wizualizacja :-P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  jkjkk (2017-03-29)
 • Wizualizacja wszystko fajnie tylko jest jedno ''ale'' czy po przerobieniu targowiska będzie dalej tyle miejsc na handel czy jak po idiotycznym remoncie parkingu zlikwidowano kosztem miejsc parkingowych sporo miejsc do handlu? Zastanówcie się nad remontem i tymi OLBRZYMIMI kosztami bo jak widzę dalej platforma obywatelska zawyża koszty żeby było co do kieszeni przytulić!
 • Było już tyle krytycznych uwag na temat tego nieszczęsnego targowiska, a zwłaszcza jego lokalizacji, że nie chce się do tego tematu wracać. Z kim "władza" konsultuje te projekty? Może i taki przybytek anachroniczny jest rzeczywiście dla niektórych elblążan konieczny. Ale czy musi to być w tej lokalizacji? Póki nie jest za późno proponuję ten temat poważnie rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  16
  pietia-goras(2017-03-29)
 • Elbląg ma wizualizację, a w Tolkmicku mamy targowisko po którym wiatr hula.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  garfield(2017-03-29)
 • W Tolkimicku i w Stegnie, widać w jak pięknym stylu można coś zepsuć. Modernizacja na siłę? Za takie pieniądze? Po co? Spotkanie, które odbyło się z przedstawicielami targowiska , trudno nazwać dyskusją. Było to przedstawienie ( przez władze miasta oraz architekta) "jedynej słusznej racji" W moim przekonaniu wszystko zmierza w kierunku upadku targowiska miejskiego.
 • Za takie pieniądze lepiej przenieść ten śmietnik na modrzewinę z daleka od miasta.
 • W cywilizowanym świecie targi urządza się w weekendy w centrum miasta, na bulwarach lub placach. Tak było przed wojną w Elblągu. Plac po targu sprzata się i przywraca do poprzedniej funkcji.
 • Ludzie - trzeba patrzeć tym s. .. synom na ręce. Nie wierzę w takie "modernizacje" - elbląski rynek to chyba ostatnia ostoja wolności w regionie, gdzie nawet babcia z przysłowiową marchewką może tam sobie stanąć ot tak, i sprzedać swój plon z działki. Wykańczanie takich miejsc jest bardzo na rękę korporacjom (wciąż sporo klientów "ucieka", bo nie ma ochoty kupować wypolerowanych kartofli z bied(r)y, władzom (przecież po co się użerać tam z ludźmi - można postawić "cywilizowany market" z chemicznym żarciem - inwestycja nie za 1,5 bańki, tylko wiele więcej - reszta jak w Misiu Barei. .. ) - ileż to można przytulić, przy tym wciska się ludziom tak bezczelne "miejskie legendy" o "nowych" miejscach pracy (tak - nowych 50 kosztem 1000 starych), higienie itp. kocich pi3rdach. .. a finalnie chodzi o to, żeby wszyscy byli zarejestrowani, nie używali gotówki (skarbówka i banki przecież muszą mieć nad Tobą totalną władzę i kontrolę), kupowali żywność jedynie ze "sprawdzonych" (chemicznie;) źródeł - czysta monopolizacja. .. a dalej. .. technokratyczny totalitaryzm? Rzekłbym tylko - odp. .lcie się od zwykłych ludzi, i pozwólcie im handlować ze sobą tak, jak między sobąto ustalą, a nie wp3r. .lacie się w ustawianie wszystkiego na siłę (za naszą kasę, żeby było śmieszniej + dotacje, kredyty. .. też za naszą, i naszych dzieci). Uważajcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  2
  AspartamE951=śmierć(2017-03-29)
 • Ten rynek to chyba tysiące miejsc pracy - ale są rozdrobnione, dlatego łatwiej się korpo/władzy rozprawiać z takim "planktonem" niestety. Znajomi z zahodu, którzy tu przyjeżdżają - a nie jesteśmy już takim zaściankiem - zawsze są pod wrażeniem rynku, i zawsze chcą tam iść - bo u nich często takich miejsc już nie ma (za to jest "pełny wybór" - lidl/kaufland/tesco/lidl/kaufland/tesco/lidl. .. ) - i, co dla nas może wydawać się zabawne (?) przy wyjeździe napychają samochody "brudną" marchewką i innymi warzywami. .. bo rzygają świecącymi (nocą?;) "odświeżonymi" (po wielotysięcznokilometropodróży w kontenerze) warzywkami prosto z ich wymuskanych, "czystych", "przyjaznych" i likwidujących miejsca pracy marketach. Nie zdajecie sobie sprawy, jakim ewenementem w tym regionie, czy raczej - w EUROPIE - jest nasz rynek. ..
 • mam znajomych z Belgii - i sami mówili, żebyśmy uważali, żeby nam tego rynku jakimś trickiem nie zniszczyli. .. oni już to przerobili.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  1
  PrzedsiębiorcaPodatnik(2017-03-29)
 • Nareszcie mam nadzieję bedzie to wygladac jak w cywilizowanym kraju Europy. Bo do tej pory. To na tym targowisku jest makumba. Targowisko oprócz stadionu przy A 8.To najbardziej zaniedbane miejsca w Elblagu. No może jeszcze Dolinka Amfiteatr.
 • Wybory, wybory? jak dostaniemy kasę z Unii to i zrobimy, śmieszne?
Reklama