UWAGA!

Nowe plany prezesa

Elbląg, Jan Wesołowski
Jan Wesołowski

19 kwietnia Rada Nadzorcza Elzam-Holding powołała Jana Wesołowskiego na stanowisko prezesa Zarządu Spółki. W pierwszych dniach pracy Jan Wesołowski zaprezentował podstawowe założenia strategii spółki oraz powołał doradcę do spraw współpracy ze związkami zawodowymi.

Na początku br. prezes Zarządu spółki Elzam-Holding Romuald Kubiczek podał się do dymisji. Wraz z nim ustąpił ze stanowiska wiceprezes Zarządu Leszek Żurawski. W drugiej połowie kwietnia Rada Nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Jana Wesołowskiego, a na jego zastępcę Andrzeja Gromka, byłego dyrektora finansowego spółki. Nowy Zarząd spółki wyznaczył sobie, jako za najważniejsze do realizacji, trzy strategiczne cele:
     
     1. Podnoszenie efektywności działania spółki poprzez likwidowanie działań przynoszących straty oraz prywatyzację. Zarząd obiecuje przy tym udzielać wszelkiej pomocy tym wszystkim, którzy wystąpią do niego z inicjatywą prywatyzacji. Dotychczas pomyślnie udało się sprywatyzować trzy podmioty Grupy Elzam-Holding: Eltech, Elzambud oraz Mega. "W przeciwieństwie do innych lokalnych firm prywatyzacja elzamowska nie przyczyniła się do wzrostu bezrobocia w mieście" - podkreślają członkowie nowego Zarządu.
     
     2. Pozyskiwanie inwestorów chcących na stałe funkcjonować w Elblągu, oferując im możliwość korzystania z majątku spółki.
     
     3. Złożenie obecnym głównym inwestorom spółki - NFI i Skarbowi Państwa - satysfakcjonującej oferty wyjścia z projektu Elzam-Holding i zastąpienie tych pasywnych inwestorów inwestorem branżowym.
     
     Zgodnie z przewidywaniami Zarządu, atrakcyjnego dla spółki inwestora, zainteresowanego rozwijaniem działalności gospodarczej Elzamu, posiadającego jednocześnie ofertę, którą zaakceptują najwięksi akcjonariusze, uda się znaleźć w ciągu dwóch lat.
     - Powyższe cele są zbieżne z interesem miasta i regionu, jak i obecnych akcjonariuszy - uważa prezes Zarządu Jan Wesołowski. - Niezbędnym warunkiem realizacji przedstawionych założeń, szczególnie w odniesieniu do trzeciego punktu strategii, jest poprawa wizerunku firmy.
     Prezes Wesołowski dodaje, że nie zabraknie mu sił, ani determinacji, by wspólnie z managementem firmy pozyskać do tego przedsięwzięcia ludzi, którym leży na sercu dobro spółki.
     Nowy zarząd spółki powołał także specjalistę do współpracy ze związkami zawodowymi działającymi w Elzam-Holding. Zarząd liczy tym samym, że takie unormowanie umożliwi wypracowanie stabilnej współpracy między stronami, opierającej się na zasadzie poszanowania kompetencji i zakresów obowiązków obu stron.
     
     Jan Wesołowski poprzednio pełnił stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Elzam-Holding. Od lipca 1999 roku był doradcą ds. restrukturyzacji Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Fund 1 i NFI Fortuna. Prezes Wesołowski mieszka na stałe w Łodzi, jest żonaty, ma dwoje dzieci, obecnie studiujących na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W Elblągu nie ma nikogo kto by się nadał na prezesa? człowiek z łodzi nie ma żadnych powodów aby rozwijać firmę (szczególnie w wieku emerytalnym)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2001-06-06)
 • Czy w Łodzi juz nie ma dla niego pracy i szuka jej w Elblągu? Czy osoba z poza Elblaga będzie dostatecznie zdeterminowana do walki o kazde stanowisko pracy w Elblagu?A moze trzeba zrobic konkurs na dyrektora ?
 • Prezesem Elzamu powinien być tylko Elblążanin. Brak utożsamiania się z interesami miasta i pracowników firm wykazali Pan dyrektor Kubiczek - prezes Elzamu pochodzący z Katowic i Pan dyrektor Żywicki, prezez ABB InfoSupport, również pochądzący z Katowic. Nic dobrego do ww. firm nie wnieśli, wręcz przeciwnie, to co było dobre zniweczyli. Chcę nadmienić, że to Pan Wesołowski narzucał wysokie ceny dzierżaw za powierzchnie, podnajmowane od Elzamu. Teraz wiele hal stoi pustych. Pan Wesołowski wywoził uzyskane z dzierżaw pieniądze do Warszawy, utrzymując nikomu nie potrzebne NFI. Fundusz mają zlikwidować, to Pan Wesołówski wykorzystując zamieszanie w Elzamie, "załapuje się" na Prezsa. Człowiek pochodzący z Łodzi, raz rządzi w Warszawie, to znowu w Elblągu. Dziwne. Dziwię się związkom zawodowym, że wyrażaja zgodę, na panowanie tego Prezesa. Widocznie są bardzo słabe i mają interes w tym, żeby ułożyć się z dyrekcją. Jeśli jest tak dobry, to niech pomaga firmom upadajacym w Łodzi. Wszyscy kolejni Prezesi obiecują na początku cuda, lecz wszystko kończy się na obietnicach. Prezes Wesołowski posprzedaje co jeszcze można i najpóźniej za 1,5 roku wyjedzie z pieniędzmi z Elbląga, zostawiając po sobie kolejną grupę zwolnionych. Wdał się w rozmowy z władzami miasta, które naiwne wierzą w cuda, że Elzam zostanie uzdrowiony. Widać tu brak podstawowej znajomości przez władze miasta sektoru produkcyjnego. A tymczasem ...... Kolejne zwolnienia grupowe w firmie HANYANG. Szanowne władze. Wybory tuż, tuż..... Czas wyborów do Rady miasta też już niedługo... A stopa bezrobocia w Elblągu rośnie w zatrważającym tempie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej L.(2001-06-07)
 • Ci, ktorzy mysla, ze firmy istnieja po to, zeby zwiazkom zawodowym bylo dobrze...ci ktorzy oczekuja, ze wladze administracyjne czy polityczne im to "zalatwia", skazuja gospodarke na rosnace bezrobocie, a Elblag na poglebiajaca sie degradacje.
 • Elblążanie to co mówicie jest żenujące. Czy ktoś jeszcze sobie maji, że z tego niżywego od dawna organizmu coś jeszcze powstanie, mówiąc oględnie jest w błędzie. Odsyłam do podstaw logiki i ekonomii. Nieutulony w walce z tumaństwem - Aborygen Miejscowy.
 • Czy tego człowieka z fotografii nie obowiązuje emerytura-40 lat pracy lub zasiłek pomostowy (5 lat przed emeryturą)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czyli 35 lat pracy?????????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halina(2001-06-11)
 • Prywatyzacja za wszekla cene. Wyprzedac wszystko za granice. Opamietajcie sie! Jak tak dalej bedzie, to pozostanie nam tylko kopac row pod gazociag ze swiatlowodem przebiegajacy przez nasz kraj. (troszke oderwane od tematu - przepraszam)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siemon(2001-06-18)
 • Halinko: nie płosz dziadka! Pomostowy to on ma układ ząbków w sztucznej szczęce. Będąc w Radzie Nadzorczej radził jak skutecznie nadzorować aby przegrać. Teraz w Zarządzie zarządzi likwidację produkcji, ludzi i mienia. Tylko plajta go wzbogaci i się jego rodzina ogaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Twój Andrzejek(2001-06-19)
 • Andrzeju... tak jeszcze Cię......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halina(2001-06-20)
Reklama