UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe pracownie w CKP

Elbląg realizuje projekt pn. „Wyposażenie i modernizacja pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu – elastyczne kształcenie kadr dostosowanie do potrzeb rynku pracy”.

Celem przedsięwzięcia, którego inicjatorem jest prezydent Henryk Słonina, jest poprawa warunków i jakości kształcenia kadr zgodnie z zapotrzebowaniem gospodarki miasta i regionu oraz stworzenie możliwości uzyskania przez mieszkańców wysokich kwalifikacji zawodowych.
       Realizacja projektu wiąże się z utworzeniem nowych pracowni oraz modernizacją istniejących. Uczniowie kształcący się w CKP będą mogli podnosić swoje kwalifikacje poprzez odbywanie praktyk na nowoczesnym sprzęcie. W ramach projektu zrealizowane zostaną: modernizacja i wyposażenie bazy warsztatowej Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu, utworzenie nowych pracowni specjalistycznych: elektrycznej i elektronicznej oraz odlewniczej, modernizacja istniejących pracowni specjalistycznych: samochodowej – diagnostyki i mechaniki oraz metrologicznej, stworzenie warunków do kształcenia w zawodach niezbędnych dla gospodarki miasta i regionu.
       Realizacja projektu przyczyni się do zapewnienia uczniom szkół ponadgimnazjalnych odbywania zajęć praktycznych na odpowiednim poziomie programowym, wzrostu liczby uczniów korzystających z bazy Centrum Kształcenia Praktycznego o 90 osób, umożliwienia mieszkańcom regionu podnoszenia i zdobywania kwalifikacji w postaci odbywania egzaminów zawodowych oraz uczestniczenia w kursach podnoszących umiejętności zawodowe.
       Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Całkowity koszt realizacji to 1,77 mln zł, kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 1,06 mln zł.
      
      
Piotr Rzepczyński, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I bardzo słuszny kierunek Panie Prezydencie, Elbląg to nie jakaś wioseczka i bezrobotni u nas powinni być wysoko wykształcenii i wykwalifikowani. A co gamonie i nieuki będą brać zasiłki dla bezrobotnych? Gdzie ci inwestorzy i nowe miejsca pracy chciałoby się zapytać ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zgryźliwy(2010-02-20)
 • Oby. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sista_(2010-02-21)
 • Panie Prezydencie! Znowu picowanie! Czy tylko ma sens propaganda???A jak to jest z młodymi wykształconymi??? Na sfinansowanie wyżebranego stażu pracy w zawodzie mechatronika czeka się miesiącami! Wysoki Urząd Pracy ma czas!Na wyposażenie pracowni CKP to już nie załapią się tegoroczni maturzyści. A na wyposażenie pracowni w szkołach brak 7.500 PLN! Jak dobrze pójdzie to metodą, ,chałupniczą, ,w wysokich technologiach poprawimy zdawalność o 100 procent. Zamiast 3 zda 6 i mamy wzrost ! A co do CKP to proszę zwrócić uwagę na trasę przewozu ciekłego metalu! Na czas transportu po ogólnodostępnym korytarzu ustawic zapory, policję, straż miejską. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klm(2010-02-21)
 • klm - piec będzie na miejscu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-21)
 • najgorzej jak wypowiadaja się piredoły które nic nie wiedzą a chcą zabrać głos
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-21)
 • proszę czytać ze zrozumieniem! piec na miejscu tak, tyle, że transport płynnego metalu wewnątrz obiektu. .. .co do pierdół czy pierduł. .. bez odbioru!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KLM(2010-02-22)
 • znowu brak wpisu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KLM(2010-02-22)
Reklama