UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe pracownie – większe szanse

Trwa modernizacja CKP
Trwa modernizacja CKP (fot. rp)

Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu przechodzi metamorfozę. W budynku trwają prace remontowe, powstają nowe pracownie, a inne są modernizowane. Młodzi ludzie uczący się tu zawodu będą mieli do dyspozycji nowy sprzęt. Zobacz fotoreportaż z przebiegu prac.

Uczniowie kształcący się w CKP będą mogli podnosić swoje kwalifikacje poprzez odbywanie praktyk przy użyciu nowoczesnego sprzętu w dotychczasowych pracowniach, a także w nowych, pomieszczeniach utworzonych w ramach realizacji projektu pn. „Wyposażenie i modernizacja pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu – elastyczne kształcenie kadr dostosowanie do potrzeb rynku pracy”.
       Celem przedsięwzięcia, którego inicjatorem jest Prezydent Elbląga Henryk Słonina, a realizuje je Gmina Miasto Elbląg jest poprawa warunków i jakości kształcenia kadr zgodnie z zapotrzebowaniem gospodarki miasta i regionu oraz stworzenie możliwości uzyskania przez mieszkańców wysokich kwalifikacji zawodowych.
       Projekt obejmuje modernizację i wyposażenie bazy warsztatowej Centrum Kształcenia Praktycznego. Powstaną dwie nowe pracownie specjalistyczne - pracownia elektryczna i elektroniczna oraz pracownia odlewnicza. Modernizacją objęta zostanie też pracownia samochodowa i stacja diagnostyczna, do której będzie prowadziła zupełnie nowa brama wjazdowa. Ponadto w całym budynku zmodernizowana zostanie sieć teleinformatyczna, zakupiony będzie nowy sprzęt informatyczny.
       Realizacja projektu przyczyni się do zapewnienia uczniom szkół ponadgimnazjalnych odbywania zajęć praktycznych na odpowiednim poziomie programowym. Dzięki pracom modernizacyjnym liczba uczniów korzystających z bazy Centrum Kształcenia Praktycznego wzroście o 90 osób. Inwestycja umożliwi również mieszkańcom regionu podnoszenie i zdobywanie kwalifikacji, poprzez zdawanie egzaminów zawodowych i uczestnictwo w kursach organizowanych przez CKP. W tej chwili trwa modernizacja obiektu zaś realizację projektu planuje się zakończyć w maju bieżącego roku.
       Centrum Kształcenia Praktycznego kształci elektromechaników, elektryków, mechaników pojazdów samochodowych, ślusarzy, stolarzy, cieśli, betoniarzy zbrojarzy, fryzjerów oraz techników: mechatroniki, elektroniki, pojazdów samochodowych, mechaniki oraz usług kosmetycznych. Co roku szkołę kończy kilkuset absolwentów. CKP organizuje również kursy, w szkole przeprowadzane są egzaminy zewnętrzne.
       Wartość całkowita projektu: 1 774 637 zł. 
       Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 062 961 zł.
      
       Inwestycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
      
      

 

Ogłoszenie płatne współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl