UWAGA!

Nowe rozdanie w sprawie odpadów

 Elbląg, Rocznie elblążanie produkują ponad 53 tysiące ton odpadów. Tyle trafia do ZUO
Rocznie elblążanie produkują ponad 53 tysiące ton odpadów. Tyle trafia do ZUO (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Ratusz szuka firmy, która od nowego roku będzie odbierać odpady od mieszkańców z dwóch z pięciu sektorów oraz z terenów niezamieszkałych. Swoje oferty przedsiębiorstwa mogą składać do 7 września.

Elbląg pod względem gospodarki odpadami jest podzielony na pięć sektorów. Trzy (numery 1, 3 i 4) obsługuje komunalna spółka Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, pozostałe (2 i 5) – elbląska firma Cleaner. Umowy z wykonawcami kończą się 31 grudnia 2020 roku.

Miasto ogłosiło przetarg na część sektorów – 2 i 5 oraz tzw. sektor N, obejmujący tereny niezamieszkałe. Nowa umowa ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2022 roku.

- W sprawie sektorów 1, 3 i 4 możemy zastosować tzw. in house i powierzyć wykonywanie zadań komunalnej spółce EPGK, ale umowa z nią obowiązuje do końca 2020 r. - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zainteresowane otwartym przetargiem na sektory 2, 5 i N firmy mogą nadsyłać swoje oferty do 7 września, na każdy z sektorów można składać oddzielne propozycje. Będą one oceniane pod względem ceny oraz pod względem środowiskowym. Bez względu na sektor zainteresowane firmy muszą dysponować pojazdami wyprodukowanymi w 2004 lub nowszymi.

W 2019 roku w Elblągu zebrano ponad 53 tysiące ton różnego rodzaju odpadów,w tym 33 tys. ton niesegregowanych. Koszt obsługi całego systemu to ponad 20 milionów złotych. Przychody z opłat od mieszkańców nie pokrywają kosztów działalności systemu gospodarki odpadami, w ubiegłym roku deficyt wyniósł 1,6 mln złotych.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wygra firma krzak i jakość usług będzie wyborna
 • Niesamowity artykuł. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Kazik wodzirej(2020-08-06)
 • Halo halo halo mieszkańcy Elbląga i okolicznych wioch wiem jak uzdrowić Polską gospodarkę !!!! Po pierwsze : Zabrać 500 + emeryturę + i wszystkie dodatki socjalne. Po drugie : zmniejszyć wiek emerytalny Kobiety do 45 roku życia a Chłopy do 50 (z racji tego że więcej piją i wątroba bardziej zmęczona ). Pozwolić parą LGBT+- XYZ na swobodne harcowanie na legalu i darmowe in vitro. Dać możliwość wykazania się i niech sprzątają okolice Elbląga i zamiatają ulice, chodniki i segregują śmieci w rubnie !!!! Dość rozdawnictwa i życia z socjalu na koszt normalnych Ludzi !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  25
  Pan na włościach(2020-08-06)
 • Halo halo halo mieszkańcy Elbląga i okolicznych wioch wiem jak uzdrowić Polską gospodarkę !!!! Po pierwsze : Zabrać 500 + emeryturę + i wszystkie dodatki socjalne. Po drugie : zmniejszyć wiek emerytalny Kobiety do 45 roku życia a Chłopy do 50 (z racji tego że więcej piją i wątroba bardziej zmęczona ). Pozwolić parą LGBT+- XYZ na swobodne harcowanie na legalu i darmowe in vitro. Dać wieśniakom możliwość wykazania się i niech sprzątają okolice Elbląga i zamiatają liście z lasu i zbierają chrust. I dzięki temu będzie Polska krainą mleka i miodu płynącą !!! Pozdrowienia dla wszystkich !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  28
  Pan na włościach(2020-08-06)
 • a czego się spodziewaliście
 • @Pan na włościach - "Pozwolić parą LGBT"- Analfabeto - Pozwolić parom LGBT, się pisze - Polaku z Bożej łaski (albo rusku niedouczony)
 • Hmmm Elbląg to dziwne miasto. .. W Polsce statystyczny obywatel wytwarza 315 kg śmieci rocznie. Elblążanin 40% więcej. Widać bogaci z Nas ludzie. .. Tylko się cieszyć że tacy z nas bogacze. Albo może ktoś robi kreatywna księgowość?
 • A dlaczego mieszkańcy Elbląga nie potrafią prawidłowo segregować śmieci? Czyżby przekraczało to ich poziom intelektualny, spowodowany tym samym czynnikiem istniejącym przy odstąpieniu od zakrywania ust i nosa w nakazanych miejscach i sytuacjach. Poza tym czy w tym naszym tak pięknym i rzekomo wysoce kulturalnym kraju nie można wyeliminować zaśmiecania w strefie publicznej. Czyżby porzucane niedopałki po papierosach, puszki, butelki po napojach, w tym głównie alkoholowych, resztki po pokarmach, słodyczach a nawet niektórzy jak dorodne samce znaczą swój ślad wyrzuconymi zuźytymi prezerwatywami były elementem polskiej kultury i stanowiły z tego tytułu naszą dumę narodową.
 • @Zenek miotlarz. - Bo prawdziwy Janusz nie segreguje, gdyż to poniżające dla najniżej upadłych. Oto odpowiedź.
 • Przecież wiadome jest że wygra olsztyńska firma. Niszcza Elbląg i Elbląskie firmy.
 • Mieszkańcy emblonga zróbcie referendum i odbierzcie, ,prawa miejskie „ tej smutnej mieścinie a będziecie szczęśliwi mianowicie - dużo mniejsze podatki - zmniejszona ilość darmozjadów (urzędasów )- imprezy plenerowe typu : koncerty Disco -Polo - picie alkoholu gdzie się chce - uprawianie sportów wyczynowych (sex w plenerze )itd. .- wyścigi waszymi furmankami (BMW, Ałdi, Wieśvagenami )itp. .Poczujecie się w końcu wolni i nie będziecie się bez sensu spinać i marnować zdrowie psychiczne na udawanie kogoś kim i tak nie jesteście !!!! Wasi przodkowie przyjechali na te ziemie odzyskane po wojnie z różnych zakątków Polski i widać po waszych zmęczonych twarzach że nie jesteście szczęśliwi więc najwyższy czas to zmienić i spojrzeć prawdzie w oczy !!!! Tylko prawda was wyzwoli !!! Prawda to piękne drzwi które trzeba w końcu otworzyć i żyć w zgodzie z własnym sumieniem !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  14
  Polak nie z emblonga(2020-08-06)
 • Czym więcej segreguję tym więcej płace. Tego nie mogę pojąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  0
  architekt 1(2020-08-06)
Reklama