UWAGA!

Nowe rury, nowy chodnik

 
Elbląg, Nowe rury, nowy chodnik
fot. Anna Dembińska

Lato to czas urlopu, wypoczynku, ale i wzmożonej aktywności fizycznej. Zachęca do tego pogoda i piękna zieleń wokół, zwłaszcza w Bażantarnii. Zniechęca rozkopany chodnik prowadzący do tego podmiejskiego lasu. Jest to jednak konieczne, a koniec prowadzonych tam robót ma nastąpić w listopadzie tego roku.

Każdy, kto ostatnio wybrał się do Bażantarnii ul. Marymoncką, mógł zauważyć duże zmiany w obrębie chodnika prowadzącego do tego podmiejskiego lasu. Jak się jednak okazuje prace te są konieczne.
       Inwestorem i wykonawcą kanalizacji sanitarnej, która umożliwi odbiór ścieków z obszaru „Europark” i dzielnicy „Sadyba”, jest Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
       Jak informuje Andrzej Kurkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych EPWiK-u, jej fragment przebiega ulicą Marymoncką, w dużej części pod istniejącym chodnikiem. Dlatego też po ułożeniu rurociągu jest on odtwarzany, a zatem stanowi element kosztów kanalizacji.
       - Przewidujemy, że odcinek od skrzyżowania ulicy Kościuszki z Marymoncką do mostku Kumiela (Dzikuska) wykonamy do listopada tego roku - dodaje Andrzej Kurkiewicz. - Taki też należy przewidzieć termin odtworzenia chodnika na tym odcinku.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeżeli odtworzenie to dlaczego jest zmniejszona szerokość chodnika ? Czy koszty położenia czterech płyt z odzysku są tak wysokie, że położono tylko trzy płyty ?
 • tam powinna byc sciezka rowerowa z barwionego asfaltu a nie zadne plyty co zaraz sie powykrzywijaja i bedzie po dziadowsku jak bylo wczesniej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Siwyy(2013-08-09)
 • kiedy wreszcie zostanie zlikwidowane na tej ulicy bezużyteczne torowisko tramwajowe a ulica Marymoncka poszerzona do takich rozmiarów aby samochody osobowe mogły się swobodnie mijać a w czasie koncertów w muszli parkować na poboczu. Chyba nie myślicie że na niedzielny koncert w muszli przyjadę z rodziną z Zawady tramwajem.
 • To skandal że na Marymonckiej nie ma ścieżki rowerowej.
 • butem przyjadziesz
 • przyjedziesz bucu samochodem z całą rodziną, potem się nachlejesz (własnym piwem, bo na to z Myśliwskiej cie nie stać) i potem będziesz wracał pijany samochodem - ot buractwo ze wsi zaznało smaku miasta
 • zakaz ruchu na Marymonckiej ( nie dotyczy rowerów i bryczek konnych) a dla mobili oraz działkowiczów jest wjazd od Chrobrego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  eurobażotunel(2013-08-09)
 • A trudno bylo zaplanowac DROGE ROWEROWA?????
 • Kiedy bedzie naprawiony do konca parking przy Biedronce na Nowowiejskiej? To jest dopiero Skandal.
 • Geriatryczny Elbląg w którym nie tylko 70-cio latkowie ale i ludzie 30-letni żyją mentalnie w czasach gdy w niedzielne popołudnia na koncerty z muszli przyjeżdżało tramwajem pod opieką oficera politycznego kilka kompanii żołnierzy wcielonych do służby czynnej. Wtedy tramwaj na ulicy Marymonckiej miał sens. Dzisiaj niestety tramwaj na Marymonckiej to tylko niepotrzebna zawalidroga. Finansowane przez sponsorów darmowe koncerty cieszą się bardzo umiarkowanym zainteresowaniem, bo miejsca na parkingu nie starcza a rowerem trzeba jechać od strony ul. Agrykola. Takie sobie, umierające miasto na umarłych Prusach. Hero.
 • Co byś Hero nie nie smrodził w necie bądź pewny że to miasto i te tramwaje ciebie przeżyją. A tak od serca to przypominamy ci że lekarze zalecają nie wystawiać główki na słońce (szczególnie pustej).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Tramwajarze.(2013-08-09)
 • Powinien byc całkowity zakaz poruszania sie autami po ulicy Marymonckiej.
Reklama