UWAGA!

Nowe skrzyżowanie za siedem miesięcy

 Elbląg, Nowe skrzyżowanie za siedem miesięcy
fot. Anna Dembińska

Rozpoczęły się prace dotyczące połączenia ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką. Zobacz zdjęcia. Będą kosztować ponad 3,8 mln złotych i zakończą się we wrześniu.

Inwestycja ma udrożnić część miasta, położoną w obrębie ulic Związku Jaszczurczego - Oboźna - Bałuckiego. W tym rejonie powstało w ostatnich miesiącach kilkaset mieszkań, a bezpośredni wyjazd na al. Grunwaldzką ma ułatwić życie mieszkającym tu elblążanom. Prace realizuje na zlecenie miasta firma MTM z Gdyni.

- Wprowadzono tymczasową organizację ruchu polegającą na wyłączeniu z ruchu (z wyjątkiem pojazdów budowy) odcinka ulicy Zw. Jaszczurczego od ul. Oboźnej do placu Grunwaldzkiego. Wprowadzono także na tym odcinku ograniczenie ruchu pieszych. Ruch pieszy na kierunku Oboźna - Grunwaldzka umożliwiony jest odcinkiem chodnika po wschodniej stronie ul. Zw. Jaszczurczego i przez istniejącą kładkę przez rzekę Kumieli w kierunku ul. Widok - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Aktualnie prowadzone są prace związane z usunięciem kolizji sieci infrastruktury technicznej z projektowaną drogą (przebudowa sieci gazowej), budową kanału technologicznego, rozbudową oświetlenia.

Połączenie ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką ma być gotowe do września 2023 roku. Prace będą kosztować 3,8 mln zł. Samorząd pozyskał na ten cel 2 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania oraz przebudowę ulicy Związku Jaszczurczego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Oboźną do placu Grunwaldzkiego. Zmiany obejmą także trakcję tramwajową, oświetlenie uliczne, kanalizację deszczową, sieć gazową i elektroenergetyczną. Planowana jest też przebudowa i budowa chodników, miejsc postojowych, ścieżek rowerowych wraz z zagospodarowaniem zieleni i elementami małej architektury.

oprac. red. na podstawie informacji UM Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama