UWAGA!

Nowi inwestorzy na Modrzewinie

 Elbląg, Nowi inwestorzy na Modrzewinie
(fot. Mikołaj Sobczak)

Elbląska firma Flexmetal i gdyńska Avena Technologie zainwestują na Modrzewinie. Dzisiaj ich przedstawiciele wylicytowali podczas przetargu w ratuszu działki pod budowę hali przy ul. Rosnowskiego.

Władze miasta wystawiły na przetarg trzy niezabudowane działki przy ul. Rosnowskiego o powierzchni odpowiednio 0,8, 0,7 i 0,5 hektara. Zgodnie z obecnym planem zagospodarowania przestrzennego Modrzewiny są przeznaczone pod działalność produkcyjną, magazynową lub zabudowę usługową.

W przetargu wzięli udział przedstawiciele dwóch firm. Działkę o powierzchni 0,8 hektara wylicytował Flexmetal, elbląska firma zajmująca się produkcją elementów metalowych, która zaoferowała za nią 720 tys. zł netto. Jak czytamy na stronie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma chce zainwestować w Elblągu w najbliższym czasie ok. 10,7 mln złotych m.in. w modernizację lakierni proszkowej raz budowę hali przystosowanej do produkcji wyrobów o dużych gabarytach.

Z kolei działkę o powierzchni 0,7 ha za 611 tys. zł netto wylicytowała firma Avena Technologie z Gdyni, która działa w branży informatycznej, specjalizując się m.in. w robotyce. - Dotychczas zajmowaliśmy się na tym polu działalnością badawczo-naukową, teraz chcemy rozpocząć produkcję ramion do różnego rodzaju robotów – powiedział nam przedstawiciel firmy.

  Elbląg, Inwestorzy wylicytowali dwie z trzech działek. Nie byli zainteresowani jedynie pierwszą działką z prawej strony grafiki
Inwestorzy wylicytowali dwie z trzech działek. Nie byli zainteresowani jedynie pierwszą działką z prawej strony grafiki

Trzecia działka nie została wylicytowana.

Zwycięzcy licytacji będą zobowiązani do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2026 r. i ich zakończenia do 31 grudnia 2028 r. Warto dodać, że samorząd zobowiązuje się wobec przyszłych właścicieli działek do wykonania do działek tymczasowej drogi z płyt betonowych o długości 480 metrów, a EPWiK doprowadzi sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja ma być przeprowadzona w ciągu 18 miesięcy od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może jakiś Bosch, Beko, Dell, Microsoft itd. aby tylko nie pracować u elblaskich Januszy biznesu.
 • Janusze i tak najniższą płacą, czyli po elbląsku....
 • Ale się wzruszyłem, że w miejscu, gdzie powinno być osiedle domków jednorodzinnych postawia koleiną halę..... No cóż każdy wie ale nie w Elblągu, że na przedmieściach miast powstają Zony Industriale..... Czyli powinny powstać wzdłuż S22 i S7 nie że jeździ się przez całe miasto....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  17
  Kat_Na_Idiotów(2022-12-19)
 • Tam będzie hodowla kaciamochy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  Łomatko(2022-12-19)
 • Znowu jakiś skład gdzie zatrudnią 10 ludzi za najniższą krajową - to MIS na miarę koalicji rządzącej Elblągiem ( PO -PSL-Lewica)
 • Jeśli to elbląskie firmy to żadni inwestorzy, cała Modrzewina to firmy, które już tu istniały i zmieniają lokalizację, zatrudnienie nie zmieni się na tyle, aby miało to wpływ na rynek zatrudnienia. Jakoś miastu nie udało się od wielu lat ściągnąć prawdziwego inwestora spoza miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  8
  Jajko(2022-12-19)
 • Osiedla mieszkaniowe dla Elblążan budować za Milejewem a na Modrzewinie i Terkawce składy, magazyny i panele. Jacy "geniusze" na nich głosują w wyborach samorządowych lokalnych ?
 • Za miskę ryżu niech zap..... pisowate i plebańskie
 • zasmucę ciebie ale Wróbel jest z PSL i trzyma koalicje z PO oraz Lewica
 • Jak zwykle brak informacji ile osob zostanie zatrudnionych, pytanie dlaczego? Moze dlatego, ze znowu bedzie to tylko przeniesienie firmy, ewentualnie zatrudnia max.5 osob. I niech ktos ine pisze, ze dobre i tyle, bo terenu zajeli 2h, wiec mogla tam stanac fabryka na 2tys chlopa. A teren modrzewiny nie jest przeciez nieskonczony i sie kurczy.
 • @Niezadowolony - Piękna wizja rozwoju. W elbląskich fabrykach mebli, płyt itd. pracują sami potencjalni kandydaci dla Dela i Microsoftu :)
 • @Realista1 - 2 tys chłopa to w xix wieku w łódzkich manufakturach pracowało. W jakim ty świecie żyjesz człowieku? Słyszałeś o czymś takim jak automatyzacja produkcji i magazynowania?
Reklama