UWAGA!

Nowy dom opieki dla osób starszych

Ma powstać przy ul. Legionów, na wysokości budującego się tam kościoła Parafii św. Brata Alberta - między ul. Legionów a kościołem.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (za tydzień czwartek) ma zostać przyjęta uchwała o sprzedaży bez przetargu działki o powierzchni prawie 1 ha firmie SoCaSe GmbH z Neuendettelsau. Firma ma tam zbudować dom opieki dla osób starszych z około 55 miejscami stacjonarnymi.
     W uzasadnieniu uchwały Urząd Miasta powołuje się na prognozy Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w ciągu najbliższych 12 lat liczba osób starszych wzrośnie nawet o 3 proc.; w 2020 r. będzie w Elblągu około 1400 osób wymagających pomocy w najprostszych codziennych czynnościach, którym trzeba zapewnić całodobową opiekę i pielęgnację. Dlatego władze miasta chcą doprowadzić do uruchomienia jeszcze jednego domu opieki dla osób starszych.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I dobrze. Żeby jeszcze uczciwie płacili opiekunom za ich ciężką pracę.
 • jaki prezydent takie miasto - miasto emerytow. .. lepiej wybudowac kolejny dom starcow i basen jakis dla nich niz stadion czy infrastrukure pod inwestycje
 • Ja sie ciesze wlasnie jestem absolwentka " Medyka", kierunek Opiekun w DPS i mam nadzieje, ze w koncu bedzie praca i nie bede musiala uciekac za granice:)chciałabym tylko aby była wyrazna informacja publiczna gdzie wtedy składac podania; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mająca nadzieje:0)(2008-06-18)
 • No tak młodzi wyjeżdzają, a starzy pozostają. No i normalnie nie ma sie nimi kto opiekować kiedy dzieci i wnuki za chlebem wyjechali z naszego miasta tak świetnie zarządzanego przez proSLDowską ekipę! BRAWO SŁONINA!
 • To są prognozy demograficzne, a nie badania nastrojów. Starzy ludzie nie zawsze chcą czekać na pomoc dzieci czy wnuków. Rzadko kto ma dla nich czas. Mieszkanie w domu seniora to gwarancja stałej obecności kogoś w pobliżu. Przede wszystkim w celach towarzyskich, bo stary człowiek nie składa się wyłącznie z chorego ciała. Ma też duszę i potrzebę bycia z ludźmi. Idź i porozmawiaj z podopiecznymi domu przy Toruńskiej. Oni mają dzieci i wnuki w Elblągu. I co z tego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracownik socjalny(2008-06-18)
 • O, i to mi się podoba. Szkoda tylko, że miejsce tak nieatrakcyjne. A może jeszcze można zmienić lokalizację - trochę zieleni i spokoju. Nawet na obrzeżach miasta. Dzieci lub wnuki nas dowiozą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Emerytka(2008-06-18)
 • CZY TO ABY NIE JEST KOMERCYJNY DOM POMOCY, KTÓRY DZIAŁKĘ DOSTANIE ZA FRIKO ?. .Uważam że działka powinna zostać miasta i w razie zmiany funkcji mogłaby być odebrana. Kto da gwarancję że to nie będzie hotel za 5 lat. Łatwo radnym rozdawać nie swoje.
 • Drogi hahah, i Ty będziesz kiedyś kiedyś w wieku seniorallnym, nie zapominaj o tym. Ludzie starzy są wpisani w każde społeczeństwo i należy im zaoferować godny sposób przeżycia swojej jesieni. emerytka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emerytka(2008-06-19)
Reklama