UWAGA!

Nowy samochód...ale kiedy?

Każdy marzy o nowym samochodzie. Co jednak zrobić, gdy brakuje gotówki? Najlepiej oczywiście wziąć kredyt. W prasie znalazłam ofertę, która skierowana jest nawet do osób, które nie mogą udokumentować swoich dochodów.

W prasie coraz częściej pojawiają się ogłoszenia, takie jak to:
     "Do zakupu nowego samochodu lub domu wystarczy teraz jedynie dowód osobisty. Roczny koszt zakupu samochodu wynosi 2,4 %, a przy zakupie domu lub mieszkania - jedynie 2,7 %. Oferujemy każdą markę i model samochodu dostępny na polskim rynku oraz dowolny dom lub mieszkanie. Do końca tygodnia nie wymagamy zaświadczeń o zarobkach, a pierwsza wpłata to jedynie 3 % wartości domu lub auta".
     Takie fantastyczne warunki uzyskania kredytu oferuje jedna z firm kredytowych. Nic, tylko korzystać z oferty...ale co tak naprawdę pod nią się kryje? Zadzwoniłam pod kilka podanych numerów telefonów. Mężczyzna, z którym rozmawiam, potwierdza, że rzeczywiście do zakupu auta na raty wystarczy tylko dowód osobisty.
     - Kredyt na zakup dowolnie wybranego samochodu przyznawany jest na 9 lat, przy bardzo niskim oprocentowaniu rocznym - informuje. - Załatwienie formalności trwa zaledwie 10 minut.
     - A jak długo trzeba czekać na pieniądze? - pytam.
     - To zależy od tego, jakiej wysokości wkładem pani dysponuje oraz od wysokości zadeklarowanych miesięcznych rat - tłumaczy mężczyzna.
     Okazało się, że przy wyborze opcji - 3% wkładu własnego i kredyt rozłożony na 9 lat po - pieniądze mogę zobaczyć co najmniej za kilka miesięcy. Minimalny czas oczekiwania na kredyt wynosi 6 tygodni, przy czym musiałabym dysponować wkładem własnym w wysokości co najmniej 50 procent wartości samochodu lub zdecydować się na wyższe raty w krótszym okresie czasu.
     Np. przy zakupie Opla Corsy, przy podstawowej opcji rata miesięczna wynosiłaby 384 zł natomiast, jeśli chciałabym uzyskać kredyt w krótszym czasie musiałabym zdecydować się na kredyt na 5 lat i 8 miesięcy przy ratach w wysokości 640 zł.
     - Czy przy tej drugiej opcji dostanę pieniądze po sześciu tygodniach? - chcę się jeszcze na koniec upewnić.
     - Tego nie mogę obiecać - nie ukrywa mój rozmówca.
     Ponieważ niewiele udało mi się dowiedzieć od tego Pana, postanowiłam zadzwonić do oddziału gdańskiego firmy. Rozmowa przebiegała bardzo podobnie.
     - Jak długo będę musiała czekać na pieniądze? - pytam w końcu.
     - Czas oczekiwania maksymalnie może trwać do trzech miesięcy - poinformował mnie przedstawiciel firmy. - Zazwyczaj po czterech tygodniach wydawana jest już decyzja.
     - I po czterech tygodniach dostanę kredyt?
     - Nie, w żadnym wypadku - tłumaczy mężczyzna. - Cztery tygodnie trwa przygotowanie decyzji, a dopiero od jej wydania, trzeba jeszcze czekać jakieś cztery tygodnie. Mogę jednak zapewnić, że w ciągu trzech miesięcy kredyt Pani dostanie, gdyż tak jest zapisane w umowie.
     - Proszę mi jeszcze powiedzieć, dlaczego nie wymagacie żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu
     i dochodach - pytam na zakończenie.
     - A po co? - dziwi się przedstawiciel. - Przecież mamy zabezpieczenie w postaci kupionego przez Panią samochodu i cesji na polisę AC.
     Przeprowadziłam dwie rozmowy z dwoma przedstawicielami jednej firmy - nie wiem jednak w dalszym ciągu, po jakim czasie dostanę pieniądze. Czy będę czekać trzy miesiące, jak zapewnił mnie drugi rozmówca, czy po kilku miesiącach, jak powiedział pierwszy?
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama