UWAGA!

Nowy zawód w ZSZ nr 1

Jednym z zawodów, dzięki którym absolwenci mają duże szanse znalezienia pracy na rynku lokalnym, jest operator obrabiarek skrawających.

W Elblągu, gdzie przemysł metalurgiczny ma wiekowe tradycje, ostatni absolwenci tego kierunku opuścili mury szkolne ponad 10 lat temu. Po latach z inicjatywą reaktywacji nauczania wystąpił Zespół Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zamkowej 16 A.
       Przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i Centrum Kształcenia Praktycznego powstanie klasa patronacka, do której nabór rozpocznie się już w tym roku. Patronami klasy zostały takie firmy, jak Alstom Power, Metal Expert, Metalmor, Stokota, Kromet, Edba, Eltech. Firmy te uczestniczyć będą w kształceniu operatorów m.in. poprzez umożliwienie uczniom poznania charakteru i miejsca pracy, a najlepsi uczniowie będą mogli ubiegać się o stypendia zawodowe.
       – Ta inicjatywa dyrekcji szkoły to odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku pracy i zapotrzebowania na pracowników przemysłu związanego z metalurgią i obróbką metali – mówią przedsiębiorcy patronujący klasie. Dotychczas , wobec braku takiego kierunku nauczania, bardzo często sami musieli zajmować się dokształcaniem i szkoleniem operatorów. Niezwykle ważne jest, że kształcenie odbywać się będzie przy wykorzystaniu najnowszych urządzeń sterowanych numerycznie, z nauką specjalistycznego oprogramowania, by absolwenci bez problemu odnaleźli się w nowych standardach technologicznych firm.
       Zespół Szkół Zawodowych nr 1 jak co roku będzie gościć na Targach Szkolnych i promować swoją ofertę edukacyjną, w tym przede wszystkim kierunek operatora obrabiarek skrawających. Zapraszamy też na Drzwi Otwarte naszej szkoły 27 marca o godz. 10.
       Więcej informacji o nowym kierunku nauczania można uzyskać w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zamkowej, tel. 55 625 64 01 lub 55 625 64 06 oraz na stronie internetowej szkoły www.zsz1el.pl.
      
      
Barbara Iwonna Ciechorska, dyrektor ZSZ nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a kto ich zatrudni ? Bo koszt tokarki, frezarki do metalu to 100 tys zl wiec na samozatrudnienie nie ma co liczyć ? Już odm wielu lat są setki bezrobotnych tokarzy, frezerów i techników obróbki skrawaniem
 • Zainteresowani zatrudnieniem są zakłady: Alstom Power, Metal Expert, Metalmor, Stokota, Kromet, Edba, Eltech.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2013-03-14)
 • Wójcik meble szukają takich fachowców. Z powodu ich braku szkolą ich we własnym zakresie.
 • mieszkańcy U W A G A 22 marca, o godz. 17.00,pod Bramą Targową odbędzie się legalna manifestacja tych, „ którzy mają dość rządowego upodlenia”
 • Od 7 lat pracuję jako operator maszyn skrawających, sterowanych numerycznie i faktycznie w tym zawodzie potrzeba pracowników w Elblągu. Problem w tym, że firmy chcą doświadczonych ludzi a takich brakuje albo są pijakami, nygusami, krętaczami itp. Miło słyszeć, że w końcu największe firmy z branży chcą dać szansę i zawód młodym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_55208(2013-03-15)
Reklama