UWAGA!

O biurowcu na Wyspie Spichrzów w trybie nadzwyczajnym i zdalnym

 Elbląg, W tym miejscu ma powstać biurowiec
W tym miejscu ma powstać biurowiec (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W czwartek, 16 kwietnia, odbędzie się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, ponownie w trybie zdalnym. Radni mają się na nim zająć m.in. sprawą biurowca, który ma powstać na Wyspie Spichrzów.

Rada Miejska w Elblągu w ubiegłym roku zgodziła się na wejście miasta do spółki z Agencją Rozwoju Przemysłu, która ma zbudować biurowiec na Wyspie Spichrzów. Spółka o nazwie Porta Mare ma otrzymać od miasta aportem 1,5-hektarowy grunt nad rzeką przy ul. Warszawskiej i 100 tys. złotych. Ma zbudować biurowiec o powierzchni ok. 10 tys. m kw. do połowy 2022 roku. Koszt? Około 50 mln złotych, sfinansowany głównie ze środków Agencji Rozwoju Przemysłu. W inwestycji swoje siedziby mają mieć firmy świadczące nowoczesne usług biznesowe.

Spółka została zawiązana 25 listopada ubiegłego roku i czeka na rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym. Miasto nie przekazało jeszcze gruntów, czekając na rozwój wydarzeń. W umowie wspólników zapisano, że jeśli do końca 2021 roku aportu nie przekaże, miasto sprzeda swoje udziały w spółce Agencji Rozwoju Przemysłu lub innemu podmiotowi, któremu udziały sprzedawałaby ARP.

Zgodę na takie rozwiązanie również muszą wyrazić radni, dlatego na najbliższą nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej przygotowano stosowny projekt uchwały. - Podjęcie niniejszej uchwały pozwoli na kontynuowanie działań zmierzających do realizacji wspólnego z Agencją przedsięwzięcia – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

To nie jedyny temat, jakim mają się zająć radni w czwartek. Podejmą również decyzje w sprawie budżetu obywatelskiego na kolejny rok, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok czy też likwidacji pogotowia socjalnego, które mieści się przy ul. Królewieckiej.

Sesja w trybie zdalnym rozpocznie się w czwartek o godz. 9. 

 

Aktualizacja: Radni przyjęli uchwały w tej sprawie na ostatniej sesji RM.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama