UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O mediacjach gospodarczych

2008-03-26
Aktualizowany 2008-04-02 13:00
Elbląg, O mediacjach gospodarczych

"Mediacje w biznesie - nowoczesna metoda rozwiązywania sporów gospodarczych" to temat konferencji, która odbędzie się 3 kwietnia (czwartek) w sali konferencyjnej Hotelu "Młyn" przy ul. Kościuszki. Początek o godz.9.30

Celem konferencji jest propagowanie mediacji, jako alternatywnej w stosunku do sądu metody rozwiązywania sporów, w szczególności wśród przedsiębiorców oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości.
     O mediacji, jako nowoczesnym pozasądowym sposobie rozwiązywania sporów opowie mediator, członek Fundacji Helsińskiej Praw Człowieka, socjolog, wykładowca Wyższej Szkoły w Słupsku - Bogdan Drozdowicz.
     Procedury sądowe w sprawach gospodarczych przybliżą sędziowie Sądu Okręgowego delegowani przez prezesa Sądu Okręgowego - prezes sądu rejonowego Marlena Brzozowska i sędzia sądu rejonowego Grażyna Dąbrowska - Furman.
     Wykład pn. "Mediacje gospodarcze najnowszą metodą rozwiązywania sporów gospodarczych" wygłosi mec. Sylwester Pieckowski, wicedyrektor Centrum Mediacji Gospodarczych w Warszawie, a o psychologicznych korzyściach mediacji gospodarczych opowie psycholog mgr Swietłana Górka.
     Organizatorami konferencji są: Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej
     Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Bank Spółdzielczy w Sztumie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli prezydent Elbląga, prezes Sądu Okręgowego w Elblągu oraz Centrum Mediacji Gospodarczej w Warszawie, zaś patronat medialny - Elbląska Gazeta Internetowa portEl.
     Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji, prosimy o wcześniejszą rejestrację w biurze Elbląskiego Centrum Mediacji, pod numerem telefonu 055 6424425 . Ilość miejsc ograniczona.
     
     Marta Hajkowicz rozmawia z organizatorką konferencji Anną Olszewską, która jest prezesem Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No bardzo ładnie ino, że u nas od 50 lat nie trzeba mediować z kimkolwiek, bo wszystko na początku zostało już ustalone. Ale wykładowcy może posiądą jakąś wiedzę miejscową, tak nie szablonowo odbiegającą od - no zupełnie nieprzystającego do nas standardu europejskiego. Cholera, znowuż chcą burzyć ten wiekopomny dorobek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-03-26)
 • Kto może uczestniczyć w konferencji i o której godzinie!!!!
 • Jeżeli chcecie uczestniczyć w konferencji wystarczy zgłosić swój udział w Elbląskim Centrum Mediacji pod nr tel. (055)642-44-25 lub adresem mailowym esas_1@wp. pl Wiem, bo już się zgłosiłam@ A tak na marginesie to fajna inicjatywa. Cieszę się, że wezmą w niej udział sędziowie, bo to oznacza, że mediacje traktują serio. Gratuluję organizatorom pomysłu:-)
Reklama