UWAGA!

Objazd (nie) na sprzedaż

 Elbląg, Teren na sprzedaż czy też nie?
Teren na sprzedaż czy też nie? (fot. Anna Dembińska)

Miasto chce sprzedać niepozorny kawałek gruntu przy ul. Warszawskiej 77 – 85. Radni jednak nie są przekonani do tego pomysłu. Wszystko dlatego, że kilka lat temu, podczas remontu mostu kardynała Wyszyńskiego, biegł tamtędy objazd na most pontonowy. I taka sytuacja może się powtórzyć.

Ratusz w poszukiwaniu pieniędzy sprzedaje kolejne grunty. Wydawałoby się, że mała (0,77 ha) działka przy ul. Warszawskiej 77 - 85 może znaleźć kupca. Kilka lat temu radni dyskutowali już nad pomysłem sprzedaży tego gruntu. Wtedy pomysł upadł, gdyż przez tę działkę można przeprowadzić objazd w razie remontu mostu kardynała Wyszyńskiego. Dziś sytuacja się zmieniła.
       - Zdecydowaliśmy się przedstawić Radzie Miejskiej uchwałę o sprzedaży tej działki, gdyż w mieście jest wiele mostów, z których można skorzystać w razie remontu mostu na al. kard. Wyszyńskiego – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga na dzisiejszym (19 kwietnia) posiedzeniu komisji gospodarki miasta.
       Aby przeprawić się samochodem na Zawodzie można jechać mostem Unii Europejskiej lub skorzystać z mostu zwodzonego na Starym Mieście. Trzeba jednak pamiętać, że z przeprawy na starówce nie skorzystają auta ciężarowe.
       - Ten teren jest bezwzględnie potrzebny w przypadku awarii mostu na al. Kardynała Wyszyńskiego – ripostował Zdzisław Olszewski, radny PiS.
       - Chcemy zagwarantować służebność drogową, aby w razie remontu mostu można było puścić tamtędy ruch drogowy i przeprawiać się przez rzekę przez most pontonowy – uspokajał Janusz Nowak.
       W Miejscowym Planie Zagospodarowania działka jest przeznaczona na działalność usługową. Przy czym, zaleca się usługi związane z turystyką, sportem i rekreacją wodną. Należy pamiętać także o zagrożeniu powodziowym w tym miejscu. Orientacyjna wartość nieruchomości może wynosić ok. 700 tys. zł.
       - Kto to kupi? - zastanawiali się radni.
       Ostatecznie komisja przedstawiła wniosek o zdjęcie projektu uchwały z porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej. Sprawa działki ma powrócić za miesiąc.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • co z tego, że zdecydują żeby wystawić na sprzedaż jak i tak za taką kasę nikt tego nie kupi
 • Czy radni wiedzą o czym dyskutują? Przecież mostu pontonowego nie da się zrobić ponownie w tym miejscu, gdyż na drugim brzegu rzeki, od ul. Panieńskiej, wybudowano przepompownię burzowca i ścianę z betonu. Czyżby planowali wyburzenie na czas przeprawy tej świeżo ukończonej inwestycji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  zdziwiony(2016-04-19)
 • radni to szczwane i inteligentne bestie. .. ..
 • Ale przecież po drugiej stronie rzeki (od mostu aż do campingu) zbudowali wysoki mur przeciwpowodziowy, więc i tak nie ma już możliwości aby w tamtym miejscu przebiegał most pontonowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  gffffffff(2016-04-19)
 • spacerowalam w tamtej okolicy idac mostem od strony warszawskiej widziallam ogromny nielad brud nalezalo by to przed sezonem uprzatnac bo to zle swiadczy omiescie odstrasza turystow
 • aż się prosi żeby wybudować drugą nitkę mostu i uporządkować cały ruch od węzła raczki do skrzyżowania z sopocką (jeden z głównych wjazdów do miasta) ale po co lepiej sprzedać niech ktoś coś tam postawi i zablokować rozbudowę ciągów komunikacyjnych a później problem bo duży ruch samochodów i najlepiej wprowadzić jeden kierunek jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  12345joko(2016-04-20)
 • A to błąd bo kupując to przy następnej okazji wydzierżawił byś pod objazd i inwestycja by się zwróciła :)
 • Racja do sprzatania niech sie wezma jadac wizerunek syf moze radni by sprzatneli
 • NIE SPRZEDAWAĆ !!! Gdzie będą menele winem się raczyć. Gdzie szarpaki będą mogli kłusować. Gdzie będzie taki piękny SYF, BRUD i ŚMIETNIK w centrum miasta. No gdzie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  jawor29(2016-04-20)
Reklama