UWAGA!

Od nowego roku czynsze w dół

 
Elbląg, Od nowego roku czynsze w dół
(fot. WS)

Obniżkę czynszów za mieszkania komunalne z 8,02 zł na 6 zł za metr kwadratowy zapowiedział prezydent Jerzy Wilk na dzisiejszej (22 sierpnia) konferencji prasowej. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie przedstawiony Radzie Miejskiej, która będzie nad nim głosować na sesji 29sierpnia.

– Chcemy, aby czynsz podstawowy wyniósł 6 zł zamiast 8,02 zł – taka stawka obowiązuje teraz – mówi prezydent Wilk.
       W projekcie uchwały, oprócz nowej stawki czynszu, znalazł się też zapis upoważniający Prezydenta Elbląga, żeby co roku mógł decydować o wysokości czynszu.
       – W tej uchwale likwidujemy też dodatkowe opłaty za windę i za wodomierze, które zwiększały tę kwotę podstawową 8,02 zł – dodaje Jerzy Wilk. – Będziemy prosili Radę, żeby podjęła tę uchwałę na sesji sierpniowej [29 sierpnia – red.], ponieważ mimo tego, że jest to obniżka czynszów, a nie podwyżka, musimy zawiadomić wszystkich lokatorów mieszkań komunalnych o tej decyzji.
       Tak nakazują przepisy.
       Nowe stawki czynszów zaczęłyby obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. – Zgodnie z programem wyborczym Jerzego Wilka – podkreślali na dzisiejszej konferencji prezydent Jerzy Wilk i wiceprezydenci Marek Pruszak oraz Janusz Hajdukowski.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to jeszcze straż miejska i budżet będzie sporo do przodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  5
  Czytelnik_MOBI_95448(2013-08-22)
 • Nie mam zamiaru dopłacać ze swoich podatków do ZBK, a jeśli czynsze są niższe to właśnie wyrywana jest kasa z mego portfela. Po to są urealnione i podwyższone czynsze, by można było modernizować i remontować ich obiekty.
 • skoro stać nas na obniżanie czynszów to budżet nie jest jednak w tak złym stanie, więc proszę wybudować stadion obłudnicy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  20
  kaszankawyborcza(2013-08-22)
 • tak równo wyszło 6zł po dokładnych przeliczeniach? a tak w ogóle to dlaczego krzyczy się, że czynsze są wysokie? np. 8zł*50m2=400zł, to ja więcej płacę we własnościowym, to jakie oni mają te mieszkania - 100m2?
 • 400 zł to sam czynsz w starym budownictwie, bez mediów (wody, ścieków, podgrzania wody, ogrzewania mieszkania). Uważam że to bardzo dużo, jak doliczysz inne media to opłata za takie mieszkanie wyniesie ci miesięcznie ok 700-800 zł.
 • Dlaczego obniżać? Wykup mieszkania komunalnego kosztuje niewiele. A wiecie czemu nie wykupują, bo czekają aż miasto im wyremontuje. Kto płaci za te remonty? Oczywiście ci co mają mieszkania wykupione muszą sami wyremontować za cenę dużo wyższą niz 8 zł za metr miesięcznie. A ponadto czy wszystkie ulgi zostaną zlikwidowane? Nic tu nie piszą na ten temat. Bo jeżeli ulgi zlikwidują to czynsz znacznie wzrośnie. Tu jest dużo niedomówień, niech radni to dokładnie prześwietlą zanim się na to zgodzą.
 • Kasa zaoszczędzona na rezygnacji z budowy stadionu jest właśnie rozdawana przez pisowców na symboliczne, populistyczne obniżki przed zbliżającymi się kolejnymi wyborami. Zdecydowana większość elblążan nie mieszka w ZBK, więc będą dopłacać z własnej kasy najemcom w ZBK do ich czynszów. Wilk chce zrobić dobrze moherowemu elektoratowi kosztem ludzi młodych i w średnim wieku - dlatego Elbląg pozostanie ospałym miastem emerytów. Wielu elblążan nie mieszka w ZBK i nie korzysta z usług ZKM i nie życzy sobie, aby z ich kasy miasto dopłacało innym ludziom za te usługi, podczas gdy np. nie mogą on i dojechać do swoich domów po równych i dobrych drogach.
 • P. Prezydencie co z osobami które wykupiły lub wykupują mieszkania ZBK. Miał byc zwrot czynszu po wykupie i notariuszu. I CO OSZUKANO NAS. GDZIE KASA?? Powinni śmy się skrzyknąc i iść do sądu bo łamane jest prawo.
 • Remontują nowe domy bo ta tandeta stale się sypie. A stare domy stoją bez remontu i popadają w ruinę. Ale czynsz wpływa od 1945 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  STARYDINO(2013-08-22)
 • Do nory POlszewicy! Sam mieszkałem przez rok w starym budownictwie a miałem opłat łącznie ok 1000zł-chore! Za co za smród! Powinni jeszcze do tych mieszkań dopłacać! Brawo za konsekwencję z programu przedwyborczego!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  11
  saddam(2013-08-22)
 • Uwaga! Panie wiceprezydencie Januszu Hajdukowski w swoich decyzjach proszę mieć na uwadze dobro ogółu a nie jednostki. Proszę pamiętać, że służy pan społeczeństwu, a nie wybranym znajomkom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  kropla(2013-08-22)
 • nie wierze w ani jedna obietnice pisiakow. zobaczcie tylko tych trzech tenorow: kretacz wilk, jakis facio z wodoglowiem i najsmutniejszy ryj w historii RP. Przeproscie I Sp. .. .. cie
Reklama