UWAGA!

Oferta dla najmniejszych

Fundusz Mikro przygotował specjalną ofertę pożyczkową dla najmniejszych przedsiębiorstw pod nazwą "Szansa dla mikroprzedsiębiorców".

Oferta Funduszu Mikro przeznaczona jest dla właścicieli najmniejszych firm działających w Elblągu, Olsztynie i okolicach. O pożyczkę mogą się starać zwłaszcza właściciele maleńkich firm, jak np. szewcy, straganiarze, dzierżawcy kiosków ruchu. Fundusz przygotował 100 pożyczek na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Wysokość pożyczki wynosi 4 tys. złotych i jest udzielana na 12 miesięcy. Oprocentowanie pożyczki wynos tyle, co oprocentowanie lokat bankowych, czyli 12 procent. Fundusz nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach, opłatach składek na ZUS i niezaleganiu z podatkiem. Jedyną formalnością jest wypełnienie przez pożyczkobiorcę oświadczenia o wysokości i źródle dochodu. Zabezpieczeniem dla firmy jest poręczenie dwóch osób. Najlepszym rozwiązaniem jest wzajemne poręczenie trzech pożyczkobiorców.
     - Nasza działalność polega na zaufaniu i partnerstwie - mówi dyrektor Funduszu Mikro Agata Szostek. - Oświadczenie pożyczkobiorcy w zupełności nam wystarczy.
     Najnowsza oferta Funduszu Mikro ma na celu stworzenie najmniejszym firmom możliwości praktycznego sprawdzenia skuteczności pożyczki jako sposobu finansowania rozwoju firmy.
     - Nasza oferta ma na celu przede wszystkim spowodowanie przełamania barier psychologicznych przed zaciąganiem pożyczek i korzystaniem z tego typu sposobów finansowania działalności - mówi Agata Szostek.
     W czasie spłaty pożyczki nie ma jednak możliwości regocjonowania warunków spłat. Jeśli pożyczkobiorca popada w trudności finansowe i nie jest w stanie płacić rat, musi liczyć tylko i wyłącznie na wsparcie pożyczkobiorców.
     Po terminowym spłaceniu całej pożyczki klient może ubiegać się o kolejną i już znacznie wyższą.
     Fundusz Mikro jest instytucją utworzoną w 1994 roku do realizacji programu wspierania rozwoju mikroprzedsiębiorczości w Polsce. W Elblągu istnieje od 1997 roku. Fundusz oferuje właścicielom małych firm, którzy nie spełniają warunków stawianych kredytobiorcom przez banki, stałą współpracę finansową opartą na zasadzie partnerstwa i zaufania, na prostych warunkach i przy formalnościach ograniczonych do minimum. W regionie Olsztyna i Elbląga Fundusz Mikro udzielił już ponad 2 tysiące pożyczek dla 1160 pożyczkobiorców. Średnia kwota pożyczanych pieniędzy wynosi ponad 7 tys. złotych. Największą grupę klientów stanowią drobni handlowcy.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • IG: Po raz kolejny robisz mnie w jajo! Adres, telefon, kontakt do tego funduszu !!! Czy te kredyty tylko dla Twoich znajomych? Lub to bajka?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-05-28)
Reklama