UWAGA!

„Ogrody” cały czas będą czynne

 
Elbląg, „Ogrody” cały czas będą czynne
fot.arch.portEl

Generalnym wykonawcą rozbudowy i modernizacji Centrum Handlowego „Ogrody” została firma PORR Polska. Przez cały czas rozbudowy centrum pozostaje otwarte w ograniczonej formie. W tej chwili w „Ogrodach” trwa pierwszy etap inwestycji, polegający na przygotowaniu nowych lokali m. in. dla RTV EURO AGD – czytamy w najnowszym komunikacie inwestora.

Podpisana właśnie umowa na generalne wykonawstwo dotyczy całkowitej realizacji pozostałych etapów prac. Będą one polegać na przebudowie części centrum, która nie ulegnie wyburzeniom, oraz na dobudowaniu nowego budynku w miejscu istniejącego parkingu.
       W czasie kolejnych etapów prac stopniowo otwierane będą lokale w przekształconej części centrum – przez większość okresu rozbudowy powinno być otwartych około 30 sklepów galerii, dzięki czemu „Ogrody”, mimo trwających prac budowlanych, będą wciąż największym centrum handlowym w Elblągu. Cały projekt zakończy się otwarciem nowego obiektu w 2014 roku.
       – Na generalnego wykonawcę „Ogrodów” poszukiwaliśmy partnera posiadającego doświadczenie w realizacji tak dużych obiektów – mówi Krzysztof Bocianowski z firmy CBRE Global Investors, która jest inwestorem „Ogrodów”. – PORR Polska pracował m.in. przy takich projektach, jak Galeria Słoneczna w Radomiu, rozbudowa centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu, budowa siedziby koncernu Agora czy hotelu InterContinental w Warszawie. To daje nam gwarancję wysokiej jakości i terminowości prac.
       – Jako generalny wykonawca zamierzamy dołożyć wszelkich starań, aby przy realizacji tego projektu współpracować z lokalnymi przedsiębiorstwami, dając tym samym miejsca pracy mieszkańcom Elbląga – deklaruje Peter Hartman, członek Zarządu PORR Polska..
       Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, nowe „Ogrody”, których rozbudowa dopiero się rozpoczyna, są już w ponad połowie wynajęte. Znajdą się w nich między innymi Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP, New Yorker, RTV Euro AGD, Deichmann, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.
       Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych „Ogrodów” wyniesie ok. 40 000 mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony parkingiem trzypoziomowym na ok. 1000 miejsc.
      
       CH „Ogrody”
      
       Przed rozbudową:
       – 17 500 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
       – jednopoziomowe centrum handlowe
       – 55 lokali handlowych i usługowych
       – 901 miejsc parkingowych
       – otwarcie: 2002 r.
      
       Po rozbudowie
       – ok. 40 000 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
       – dwupoziomowe centrum handlowe, parking podziemny i naziemny
       – 130 lokali handlowych i usługowych
       – kino wielosalowe
       – ok. 1000 miejsc parkingowych na trzech poziomach
       – otwarcie: 2014 r.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama