UWAGA!

Olsztyn, Elbląg, Ełk i Szczytno w jednym projekcie

Coraz bliżej do uruchomienia kolejnego dużego projektu z listy kluczowej Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013, do którego przystąpiły cztery szkoły gastronomiczne z Warmii i Mazur, w tym elbląski Zespół Szkół Gospodarczych.

Wartość inwestycji w tych czterech miastach wynosi łącznie ponad 40 mln zł. Projekt nazywa się „Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych”.
     Wczoraj (28 maja) marszałek Jacek Protas podpisał umowę na dofinansowanie części inwestycji z samorządem Ełku, dziś (29 maja) z samorządami Szczytna i Elbląga.
     - Głównym założeniem programu jest stworzenie warunków do kształcenia w zawodach gastronomicznych i hotelarskich - mówi marszałek Jacek Protas. – Projekt wpisuje się w duży wojewódzki program poprawy jakości usług gastronomicznych i hotelarskich. W dobie inwestowania funduszy unijnych i przygotowań do EURO 2012 na takie usługi i zawody zwiększa się zapotrzebowanie na rynku.
     Do programu przystąpiły: Zespół Szkół nr 6 w Ełku, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie i Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.
     W naszym Zespole Szkół Gospodarczych zostanie przebudowana część pomieszczeń istniejącego budynku, budynek będzie rozbudowany o łącznik prowadzący z zaplecza pracowni kuchni do piwnicy budynku z pracowniami hotelarskimi, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a budynek administracyjny przebudowany zostanie na pracownie hotelarskie. Zakupione też zostanie nowoczesne wyposażenie. Wartość projektu wynosi 9,322 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych - 5,870 mln zł.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama