UWAGA!

OPEGIEKA ma samolot

 

Na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego pojawił się nowy samolot, nieco różniący się od stale stacjonujących tam maszyn. – Samolot ze znakami rejestracyjnymi SP-GEO nasza firma odebrała 15 czerwca w siedzibie głównej producenta w Neapolu. Na elbląskim lotnisku wylądował następnego dnia – informuja Beata Górska, asystent ds. marketingu w OPEGIEKA.

Samolot Vulcanair P68 TC Observer jest górnopłatem wyposażonym w dwa turbodoładowane silniki firmy Lycoming. Elementem wyróżniającym go jest przezroczysty, wykonany ze szkła akrylowego, dziób, dający pilotowi doskonałą widoczność podczas nalotów. Samolot wyposażony jest w fabryczny luk fotogrametryczny, w którym OPEGIEKA w najbliższym czasie umieści najwyższej klasy kamerę wielkoformatową, zamiennie z lotniczym skanerem laserowym i kamerą termalną. To najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie na rynku. Mają na celu uruchomienie innowacyjnej linii produkcyjnej związanej z opracowaniami fotogrametrycznymi i teledetekcyjnymi. Tak wyposażony samolot umożliwi OPEGIEKA wykonywanie zamówień zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych firm z Polski i z zagranicy.
       – Pozyskiwanie wysokiej jakości danych przestrzennych, jakie zapewni nam nowa platforma fotogrametryczna, w połączeniu z posiadaną infrastrukturą w Data Center i specjalistyczną Kancelarią Tajną, pozwoli nam na skuteczne realizowanie nawet najtrudniejszych projektów. Zamierzamy zaoferować kompletny pakiet usług – od pozyskania danych, przez ich przetwarzanie, aż do, coraz ważniejszego w dzisiejszych czasach, udostępniania danych w Internecie – mówi prezes spółki Florian Romanowski.
       Zakup samolotu wynika z realizacji projektu „Opracowanie i wdrożenie produkcji map cyfrowych w oparciu o fuzje lotniczych zobrazowań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych”, realizowanego w ramach Działania 1.4-4.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wartość projektu to prawie 17 mln zł, a przyznane dofinansowanie unijne stanowi wartość około 8,2 mln złotych.
      

 


      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i tak trzymać.
 • Fajna maszyna :D Mogliby zrobić loty widokowe - 10 PLN za 15 minut od osoby - taka promocja od firmy :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Oblatywacz(2011-07-07)
 • Bardzo ładny sprzęt - betonowy pas startowy byłby jak znalazł dla tego typu maszyn. Coś mi podpowiada, że także biznes przyjeżdżający do Opegieka, Alstomu, ABB i innych elbląskich firm, chętniej korzystałby z możliwości przylotu, aniżeli przyjazdu. ; )
 • pół żartem, pół serio dodam, że do kompletu Opegieka jeszcze śmigłowiec niech nabędzie - będą mogli precyzyjniej robić zdjęcia i pomiary; ) - wszak śmigłowiec zawiśnie w powietrzu w bezruchu; )
 • gratulacje my mamy nowa maszynkę a nasz kochany rząd starymi samolocikami lata he he he dobrze im tak za to limuzyn mają pod dostatkiem to niech jeżdżą
 • w ciągu jednej nocy z górnołapa mamy górnopłat?????
 • jeszcze lotnisko przydałoby sie zeby sie unia dołożyła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  refund(2011-07-07)
 • Wrocław z państwowych wyda na badania pod budowe metra podziemnego, Olsztyn już buduje naziemne też nie z prywatnych, a w Elblągu chociaż pas porządny na samoloty można zrobić za te pieniądze i jeszcze na mały terminalik zostanie do kompletu infrastruktury
 • Polska niech sobie buduje dwie autostrady na południu, na północy chyba będą stacje kosmiczne, ale w Elblągu utwardzone lądowisko najpierw wystarczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  normalna i porządna(2011-07-07)
 • A jednak można gdy się znacząco wychyli głowę z miejscowego zapyziałego i czerwonego grajdoła. Gratulacje Florianie z znaczących przedsięwzięć i życzę wielu nowych perspektyw i nowych projektów wynikających z wykorzystania takich instrumentów i środków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-07-07)
 • Dla Elbląga dwie rzeczy - lotnisko regionalne i kanał przez Mierzeję - i całość zamyka się w kosztach budowy jednej stacji metra dla Wrocławia; ) No ale Wrocław, to przecież inna liga i oczko w głowie rzadzących (zaraz obok 3miasta)
 • Lotnisko to przyszłość tego miasta !
Reklama