UWAGA!

Order dla Radulskiego

Jakub Radulski, prezes spółki Alstom Power w Elblągu został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenia dokonał Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

To wysokie odznaczenie państwowe zostało przyznane w uznaniu całokształtu dotychczasowego dorobku Jakuba Radulskiego, zwłaszcza aktywnego uczestnictwa w procesach przemian gospodarczych w kraju. Jakub Radulski jest członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń, m.in. Elbląskiej Fundacji Akademickiej, Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki, Klubu Dyrektorów przy Prezydencie Miasta Elbląga, Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim, Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Fundacji Klubu 500 oraz Gdańskiego Klubu Biznesu.
     Jakub Radulski jest inżynierem, absolwentem Politechniki Gdańskie. Pracował w Zakładach Mechanicznych Zamech na stanowisku szefa produkcji przekładni zębatych, szefa remontów w Elektrowni Baiji w Iraku i głównego konstruktora. W spólce ABB Zamech zajmował stanowisko dyrektora ds.. eksportu, dyrektora Segmentu Energetycznego a następnie prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki. Po fuzji segmentów energetycznych koncernów ABB i Alstom, objął stanowisko prezesa ABB Alstom Power w Polsce i prezesa zarządu ABB Alstom Power w Elblągu. W wyniku nabycia wszystkich udziałów ABB w grupie ABB Alstom Power w czerwcu 2000 r. został mianowany prezesem Alstom w Polsce, obejmując w lipcu 2000 r. stanowisko prezesa zarządu Alstom Power w Elblągu.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...