UWAGA!

Oszacowano straty gospodarstw rolnych

Komisje powiatowe powołane przez wojewodę warmińsko-mazurskiego oszacowały straty, które powstały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych na terenie 10 gmin naszego województwa w 42 gospodarstwach rolnych na powierzchni 1 820 ha. Straty wyniosły prawie 3,5 mln zł, z czego w środkach trwałych ponad 100 tys. złotych, a w uprawach rolnych ponad 3 mln 300 tysięcy złotych.

Największe szkody wystąpiły w gminach: Wilczęta i Młynary. Spośród oszacowanych gospodarstw, w sześciu na łącznej powierzchni 134,34 ha (gminy: Kolno, Wilczęta, Frombork i Młynary), wystąpiły szkody w uprawach, w wysokości co najmniej 80 proc., co uprawnia producentów rolnych do skorzystania z programu pomocy w formie dopłaty 100 zł do 1 ha uszkodzonych upraw.
       Poszkodowani producenci mogą ubiegać się o pomoc w tej formie w terminie do 30 września tego roku, składając wniosek w tej sprawie do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
       W dziewięciu gospodarstwach rolnych, położonych na terenie gmin: Reszel, Wilczęta i Braniewo szkody wyniosły powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej.
      
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy Wojewody, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama