UWAGA!

Państwo da połowę

Prezydent Elbląga Henryk Słonina, wiceprezydent Marek Gliszczyński oraz wojewoda Zbigniew Babalski, podpisali w Olsztynie umowę o dofinansowaniu ze środków budżetu państwa najważniejszych elbląskich inwestycji: budowę węzła drogowego Elbląg-Wschód i remontu ul. Bema.

Dotacja z budżetu państwa na elbląskie inwestycje pokryje połowę kosztów - reszta pochodzi z kasy samorządu.
     Na rozwój infrastruktury lokalnej - modernizację bazy na potrzeby aktywnych form walki z bezrobociem w Centrum Pracy i Pomocy, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu nasze miasto otrzyma w 2002 roku ponad 3 mln zł. Stanowi to połowę potrzebnych na ten cel środków.
     - W bieżącym roku samorząd elbląski przekazał na realizację tego zadania ponad milion złotych - twierdzi Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W przyszłym roku - prawie 2 mln zł.
     Druga umowa podpisana przez władze Elbląga z wojewodą dotyczyła przekazania środków na modernizację ul. Bema.
     - Na ten cel z budżetu państwa przekazane zostaną 4 mln 250 tys. zł - informuje Artur Zieliński. - Samorząd elbląski zainwestował już w tę modernizację 1 mln 200 tys. zł, a w 2002 r. przekaże ponad 3 mln zł.
     Pieniądze z budżetu państwa zostaną przeznaczone również na przebudowę węzła drogowego Elbląg - Wschód położonego na skrzyżowaniu "siódemki" z "berlinką". Elbląg otrzyma na ten cel 3 mln zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie chcę być zgryźliwy, ale co z budową nowego mostu, czy i kiedy znajdą się na to pieniądze?! A może już o nim zapomniano?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maruda(2001-09-28)
 • Eeee, most już praktycznie skończony. Władze zapomniały tylko o drobnych szczegółach - drogach dojazdowych, położeniu asfaltu i takich innych drobnostkach...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mulder(2001-09-29)
Reklama