UWAGA!

Parkowanie na rynku już od jutra

 
Elbląg, Parkowanie na rynku już od jutra
fot. Anna Dembińska

Czterdzieści nowych miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych, a także nowe chodniki czy droga manewrowa – od jutra (22 października) będzie czynny parking na targowisku miejskim.

O tym, że miejsce to czekają zmiany wiadomo było już w kwietniu. Wspominano wtedy o potrzebie przebudowy targowiska miejskiego w taki sposób, aby zostało ono dostosowane do oczekiwań mieszkańców oraz handlarzy. Całość inwestycji podzielono na kilka etapów, pierwszy z nich obejmuje budowę parkingu w miejscu tzw. klepiska oraz zlikwidowanie dwóch z trzech zadaszonych wiat z drewnianymi stołami. Przed wakacjami miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę tej części inwestycji, jednakże został on unieważniony, bo złożone oferty opiewały na kwotę wyższą niż zakładano. Ostatecznie miejscy radni podjęli decyzję, aby brakującą kwotę dołożyć. 2 września br. podpisano umowę na wykonanie pierwszego etapu inwestycji i ruszyły prace. Wartość robót to ok. 200 tys. zł.
       W ubiegłym tygodniu miał miejsce odbiór budowlany. Miasto zwróciło uwagę na wysokość krawężnika w tzw. ciągu komunikacyjnym, która była zgodna z wymogami, jednakże postanowiono, że powinien on być jeszcze niższy. Dziś (21 października) obiekt otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. Parking będzie można już bez przeszkód użytkować od jutra (22 października),  w godzinach otwarcia targowiska, tj. od godz. 6 do 17.
       Według regulaminu znajdującego się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza tym obiektem, parking będzie bezpłatny, niestrzeżony, czynny codziennie, jednakże wyłącznie w godzinach funkcjonowania targowiska.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wątpię, że zostanie tam miejsce dla klientów jeżeli handlujący zaparkują. A dlaczego nie wolno korzystać z tego parkingu w pozostałych godzinach?
 • Idiotyzm inwestować w targowisko w środku miasta! Sprzedać działkę, a bazar zrobić na Modrzewinie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  14
  cynik(2013-10-18)
 • Tylko dwa miejsca dla inwalidów śmiech na sali kto to wymyślił może Wilk?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  14
  hekra(2013-10-18)
 • Bardzo trafna inwestycja, robię tam zakupy trzy razy w tygodniu, wreszcie będzie gdzie zaparkować. Inwestycja jak najbardziej potrzebna i służąca mieszkańcom.
 • A czemu nie parkować tam gdzie handlują tymi samochodami, tam tyle miejsca, handlarze plajtują ponoć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Emil45(2013-10-18)
 • 40 miejsc parkingowych jak jest dzień targowy kompletnie nie ma żadnego znaczenia, gdyby to było 400 to pewnie i tak wszystkie by były zajęte
 • Pewnie za dużo było sprzedających i dlatego zrobiono tam parking. Ciekawe tylko gdzie się pomieszczą ci wszyscy co sprzedawali na tym placu?
 • Nareszcie MOSiR ruszył swoje tłuste tyłki i coś zrobił dla najbardziej zaniedbanego targowiska miejskiego w województwie warmińsko-mazurskim. Teraz czekam na wymianę kołchozowych słupów z wiszącymi w powietrzu przewodami na gustowne latarnie np. te pochodzące z demontażu na parkingu Carrrefour i wymianę stołów które posiadają daszki z eternitu !!!!! Narzekacie na Olsztyn a tymczasem targowisko miejskie w Elblągu to najbardziej zacofana wiocha w województwie. Hero.
 • Moim zdaniem skoro Elbląg stać na pięć okręgów wyborczych to w mieście powinno być pięć gustownych targowisk i oddam głos tylko na takiego kandydata który da nadzieję na realizację hasła: PIĘĆ TARGOWISK MIEJSKICH W ELBLĄGU !!!!! Hero.
 • A z tymi daszkami z eternitu to skandal: we wszystkich wioskach już dokonali utylizacji tego badziewia a w Elblągu to pewnie zabytek chroniony ustawą o zabytkach. Miasto ludzi mocno zacofanych dla których poniemiecka linia tramwajowa jest przedmiotem dumy i wzorem komunikacji miejskiej! Hero.
 • Wszystko staje u Nas w Elblągu na głowie i budowane jest od końca. Brak jest porządnych i schludnych miejsc do targowania. Ludzie rozkładają swoje towary wprost na ziemi. Pobierane są opłaty powylicytowaniu co miesiąc a mimo to pobierane są jeszcze opłaty targowe az sprzedawane towary w dni targowe. Za to sprzedający nie mają gdzie rąk umyć, lub się załatwić, chyba że znowu zapłacą za tą usługę, O drogacg przejazdowych nie ma co wspominać wpgóle. A o tychn parkingach to już zupełnie nic nie rozumiem. Przecierz za nie małe pieniądze wybudowano już jeden parking. A teraz te dwa. Myślę że za parę ładnych lat Jakiś DEWELOPER wybuduje tam blok mieszkalny a ten teren będzie służył jako parking dla tych właśnie mieszkańców.
 • W całej UNII dokładają i promują Rynki MiejsjieBudują i dbają o wygląd, a uNas buduje sią ponownie nowe parkingi, Pytanie czy tak napeawdę tylko dla chcących kupić coć z rynku. A gdzye zapowiadany ( jeszcze za poprzedniego Prezydenta ) remont straganów i dróg na targowisku.
Reklama