UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pasłęk – Orneta – Lidzbark Warmiński

Te połączenia drogowe będą realizowane w ramach ,,Programu usprawnienia powiązania komunikacyjnego w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego”.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie rozpoczął procedurę strategicznej oceny oddziaływania na środowisko inwestycji realizowanych w ramach ,,Programu usprawnienia powiązania komunikacyjnego w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego”. Wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski do opracowywanego dokumentu do 1 kwietnia 2010 r. w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich (ul. Pstrowskiego 28 b) pisemnie, ustnie (do protokołu) lub mailowo (konsultacje@zdw.olsztyn.pl, bez konieczności podpisu elektronicznego).
       Celem strategicznym ,,Programu usprawnienia powiązania komunikacyjnego w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego” jest poprawa zewnętrznej dostępności i wewnętrznej spójności transportowej regionu poprzez przebudowę dróg wojewódzkich warunkujących rozwój regionalny. Szczegółowe cele programu to: podniesienie standardu dróg o znaczeniu regionalnym, likwidacja utrudnień w przewozie osób i towarów, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, skrócenie czasu podróży, zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów, zminimalizowanie negatywnego oddziaływania drogi na środowisko.
       Program jest podzielony na siedem projektów:
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku Pasłęk – Orneta wraz ze zmianą przebiegu na terenie Pasłęka,
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku Orneta – Lidzbark Warmiński wraz z miastami Orneta i Lidzbark Warmiński,
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 592 w ciągu ul. Kętrzyńskiej i Bohaterów Warszawy w Bartoszycach,
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinku Srokowo – Stara Różanka i drogi wojewódzkiej nr 591 na odcinku Stara Różanka – Kętrzyn wraz z ulicami Bałtycka i Traugutta w Kętrzynie,
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinku Srokowo – Węgorzewo do skrzyżowania z drogą krajową nr 63,
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinku Węgorzewo (od skrzyżowania z drogą krajową nr 63) – Banie Mazurskie wraz z miejscowością Banie Mazurskie
       – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinkach Banie Mazurskie – Boćwinka i Grabowo – Gołdap wraz ze wschodnim wylotem Gołdapi (ul. Paderewskiego).
      
       Prognoza oddziaływania tych inwestycji na środowisko znajduje się na stronie ww.wrota.warmia.mazury.pl.
      
      
      
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama