UWAGA!

Pętla Żuławska bez Elbląga

Elbląg, Pętla Żuławska bez Elbląga

Elbląg zmącił wodę na Żuławach Wiślanych. Jako jedyny samorząd nie podpisał umowy, dzięki której ten region kraju ma być turystyczną mekką dla żeglarzy. A bez tego podpisu inwestycja nie może ruszyć.

Już za dwa lata Żuławy i Zalew Wiślany mają być rajem dla żeglarzy. Powstaną tutaj porty, przystanie, terminale dla pasażerów, a w przyszłości ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, restauracje, baza hotelowa. Pierwszy etap inwestycji, nazywanej Pętlą Żuławską, ma kosztować ponad 80 milionów złotych, biorą w nim udział województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie oraz 12 gmin, w tym Braniewo i Elbląg.
       I to właśnie Prezydent Elbląga sprawił przykrą niespodziankę, bo jako jedyny nie podpisał umowy umożliwiającej finansowanie tych inwestycji.
      
       Zobacz film.
      

      
GR, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • florek wiadomosci. wp. pl Jestem za referendum w sprawie odwolania Prezydenta Sloniny /. Lodzianie się odważyli, a my co-boimy się ?dośc już niszczenia miasta o turystyki wszelakiej. Zaś MODRZEWINA to inwestycyjny bunek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-05-07)
 • Ręce opadają. Czy to celowe działanie na szkodę miasta??? Innego wytłumaczenia nie widzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  puttyman(2010-05-07)
 • Z jakiego powodu? Elbląg się cofa!!! Trzeba zadbać o parki i proste alejki. Elbląska młodzież chce baseny, place zabaw, miejsca do jazdy na rolkach i deskach. .. i. .. miejsca pracy!!! Budujcie fabryki!!! Niepełnosprawni proszą o proste chodniki i brak krawężników. Lista jest długa szkoda słów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smutek(2010-05-08)
 • Projekt wydania 130 milionów złotych na infrastrukturę dla żeglarzy od początku oparty był na niewykonalnych założeniach bo przewidywał finansowanie z jednego żródła obiektów na wodach morskich i wodach śródlądowych. Pisałem o tym wiele razy zwracając uwagę na koniecznośc ujednolicenia klasyfikacji wód ale morskie ambicje Elbląga jeszcze długo będą blokować ekspansję żeglarzy "jeziornych". Elbląg woli mieć nieczynny Port Morski na wodach o głębokości 1,4 metra (przt spadku wód nawet poniżej 1 metra)
 • Skandal!. W tym przypadku zgadzam się z radnym Wcisłą. Jasne, że umowy trzeba negocjować i zdobywać jak najwięcej dla siebie, ale trzeba się do tego przygotować a nie dzień przed podpisaniem umowy. Pan prezydent wcześniej nie widział projektu umowy ? Zajęty był czymś innym, ważniejszym ? W tej chwili nic nie jest ważniejsze dla Elbląga. Tylko turystyka !!!! A ponadto Pan Prezydent za dużo się boi. Trzeba negocjować a nie się bać!!! "Boi dudków" prezydentów Elbląg nie potrzebuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wkurzona(2010-05-08)
 • BRAVO ! Panie Prezydencie. Inwestycja tak ale z korzyścia dla Elblaga. TAK Trzymać ! I nie popuszczać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zalewowy(2010-05-08)
 • To niech Olsztyn jako stolica!!!!! Warmi Mazur wyłoży kase.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarek.(2010-05-08)
 • No tak. Modrzewina ważniejsza! Budowanie nowej dzielnicy dla kaprysu to świetny plan. Nie jakieś tam pętle. Brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siedem(2010-05-08)
 • prezydent to jakiś Niemiec !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwertyuiop(2010-05-08)
 • Gratuluje bezmyslności!!!Po latach wróciłem do Elbląga i niestety stwierdzam, ze Elbląg jest miastem, w którym kompletnie nic sie nie dzieje. A jak jest możliwość to się jej nie wykorzystuje-bo po co. .. .żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  powrotnik(2010-05-08)
 • Jak można przyznawać rację komukolwiek w tak zmanipulowanym i tendencyjnie podanym materiale. PO i twórcy filmiku roztaczają wizje bajki a do prawnych zastrzeżeń Prezydenta nikt się nie chce ustosunkować. Piękny plan, jest super a realizacja - jakoś to będzie. Tak się nie gospodarzy. To gospodarczy socrealizm. Prawo to fundament w państwie prawa i przed podpisaniem każdej umowy nie może być wątpliwości prawnych dotyczących sposobu wyłaniania wykonawców, odpowiedzialności za niedotrzymanie warunków umowy, konsekwencji finansowych i wielu innych spraw. Dobrze, że Prezydent w tyłek Platformie nie włazi tylko żąda wyjaśnień wątpliwości prawnych przed podpisaniem umowy. Czerwony
 • ale skąd wziąć na to wszystko pieniądze, przecież trzeba dołożyć z własnej kasy, a tu ulice w strasznym stanie w Elblągu !!
Reklama