UWAGA!

Pewna swego tylko Arriva

 Elbląg, Pewna swego tylko Arriva
(fot. WS archiwum portElu)

Na liniach autobusowych nr 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23 i 100 będzie wozić elblążan toruńska spółka Arriva. Jeśli chodzi o pozostałe linie, czekamy na rozstrzygnięcie przez Krajową Izbę Odwoławczą odwołania złożonego przez firmę Warbus i na ogłoszenie nowego przetargu.

O aktualnej sytuacji z przetargami na przewozy komunikacją autobusową w Elblągu poinformował nas dziś (22 listopada) Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu:
       Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wczoraj (21 listopada) odwołania dotyczące wykluczenia z dalszego postępowania Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej spółka z o. o. (oferta złożona na pakiet nr 1) oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej spółka z o. o. (oferta złożona na pakiet nr 3). Powodem wykluczenia była nieprawidłowa forma wniesienia wadium przez wymienionych oferentów.
       Przypomnijmy, że całe zamówienie zostało podzielone na trzy pakiety:
       – pakiet nr 1 – obejmuje linie nr: 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20;
       – pakiet nr 2 – obejmuje linie nr: 10, 11, 13, 17, 30, 31;
       – pakiet nr 3 – obejmuje linie nr: 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100.
      
       Pakiet nr 1
      
Na pakiet nr 1 została złożona tylko jedna oferta (PKA), która została odrzucona ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, co znalazło potwierdzenie w ostatnim orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej, wydanym wczoraj.
      
       Pakiet nr 2
      
W pakiecie nr 2 zostały złożone trzy oferty: Autobusowych Linii Prywatnych „ALP”, której wartość przekraczała kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację tego zamówienia; konsorcjum PKS i PKA wykluczonych ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, o czym orzekła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 17 października; Warbus z siedzibą w Warszawie – pod względem najważniejszego kryterium oferta ta została oceniona jako druga w kolejności, po ofercie konsorcjum PKA i PKS. Oferta ta została przez Zamawiającego ponownie zbadana, a wykonawca wykluczony z dalszego postępowania. Zamawiający uznał, że zawarcie umowy na podstawie tejże oferty ze względu na uchybienia formalne mogłoby skutkować unieważnieniem całej umowy.
      
       Pakiet nr 3
      
W pakiecie nr 3 również zostały złożone trzy oferty: PKS – wykluczonego ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, co potwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku wydanym 21 listopada; konsorcjum Dolnośląskie Linie Autobusowe we Wrocławiu wraz ze spółką Meteor z siedzibą w Jaworznie – którego wartość przekraczała kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację tego zamówienia; Arriva z siedzibą w Toruniu – spełniająca wszystkie wymogi formalno-prawne postępowania.
      
       Co dalej?
      
W kwestii pakietu nr 1 Zamawiający stoi przed wyborem nowego wykonawcy. Wszelkie działania w tej sprawie będą podejmowane po otrzymaniu przez Zamawiającego (Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu) pisemnego orzeczenia KIO wraz z jego uzasadnieniem.
       W przypadku pakietu nr 2 zgodnie z prawem Warbus skorzystał z możliwości wniesienia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Rozstrzygnięcie odwołania w kwestii pakietu nr 2 spodziewane jest w pierwszej połowie grudnia. Dopiero po orzeczeniu KIO i stosownie do jego treści ZKM będzie mógł podjąć dalsze działania.
       Natomiast dla pakietu nr 3 w najbliższym czasie spodziewane jest podpisanie umowy na obsługę ośmiu linii autobusowych zawartych w tym pakiecie z Arriva Spółka z o. o. z siedzibą w Toruniu.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Portel, żenada! Zżynacie treść ze strony ZKM Elbląg. Więcej twórczości od siebie!
 • ZKM kluczy i płaci za niekorzystne wyroki KIO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  przyglądacz(2013-11-22)
 • pakiet nr 3 obejmuje linię 23,która nie funkcjonuje, czyżby autobusy miały wrócić na trasę do Kamiennika?
 • Hejtuję ZKM za popsuty tramwaj, który wczoraj ok. 7:40 w okolicach Carrefoura(w stronę Browarnej) i nie mogłem dotrzec do szkoły na sprawdzian. A druga sprawa to, że w tym tramwaju był kanar i wlepił 10 letniej dziewczynce mandat za brak legitymacji i musiała zostac prystanek dłużej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  ŁukaszStanisławowski(2013-11-22)
 • Bo kanar to nie zawód to stan umysłu i poziom IQ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  nieznoszękanarów(2013-11-22)
 • No to co panie Górecki, jak nowa spółka to i nowy tabor, nowe autobusy, nowa jakość, czystość i kultura ? Czy może wszystko po staremu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Bronka"Polskiedrogi"(2013-11-23)
 • na zdjęciu ekologiczny autobus na gaz ziemny! teraz będą tylko smrodo-diesle. .. .
 • Pięknie Urząd Miasta z Wilkiem walczy o prace dla elblążan. Elbląskie firmy przewozowe do likwidacji. Toruń i Warszawa będzie nas woziła. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  lukasb(2013-11-23)
 • ten ALP to jakaś porażka, bardziej gównianych autobusów nie widziałem, bardzo fajnie, że inwestują w nowoczesną technologię jak gaz ziemny, ale trzeba też te autobusy serwisować i dbać, żeby jeździły, a nie ledwo toczyły się po drogach! Z drugiej strony używanie autobusów koncepcyjnych, kupionych pewnie po niższej cenie, było dość ryzykownym posunięciem, z którym firma najwyraźniej sobie nie poradziła. .Do tego chyba w ogóle nie sprzątali w tych autobusach, bo bród i smród był czasami nie do zniesienia. .a szkoda, bo myślałem, że firma próbująca nadążać za nowoczesnością i dbająca o oszczędności da coś więcej od siebie. .Mam nadzieję, że Arriva lepiej sobie z tym poradzi.
 • teraz ludzie w elbląskich firmach pracują na umowę o pracę a przyjdą obce cwaniaki i będzie-albo umowa zlecenie albo bujaj się. .. bo k. .. .. a dla siedzących na ciepłych stołkach w zkmie nie liczy się człowiek tylko kryterium TANIO!!! rzygać się chce. ..
 • Dlaczego dumne nasze miasto musi korzystać z usług innych ośrodków. Czy nie ma u nas ludzi prężnych i przedsiębiorczych, którzy wżęliby nasze problemy w swoje ręce. Nie ma nic gorszego jak poddawać się bez walki.
Reklama