UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze dla Lokalnych Grup Rybackich

Warmia i Mazury znalazły się w czołówce drugiego konkursu w ramach 4 osi Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich - Po Ryby 2007-2013". Pieniądze z programu trafią także do Elbląga.

Zatwierdzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi lista zawierała oceny Lokalnych Grup Rybackich (LGR). Wnioski złożone przez stowarzyszenia z całej Polski dotyczyły realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich (LSROR).
       Do realizacji wybrane zostały 22 stowarzyszenia, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Status Lokalnej Grupy Rybackiej otrzymali także przedstawiciele Warmii i Mazur. Ostatecznie pozyskali ok. 106 mln zł z budżetu przewidzianego w przeprowadzonym konkursie (łączna kwota wyniosła ponad 441 mln zł).
       Pierwsze miejsce na liście rankingowej przypadło Wielkim Jeziorom Mazurskim. Do gmin: Budry (gmina wiejska), Giżycko (gmina wiejska), Kruklanki (gmina wiejska), Miłki (gmina wiejska), Pozezdrze (gmina wiejska), Ryn (gmina miejsko – wiejska), Srokowo (gmina wiejska), Węgorzewo (gmina miejsko – wiejska), Wydminy (gmina wiejska) trafi ponad 27,3 mln zł.
       Czwarte miejsce zajął Zalew Wiślany, co oznacza, że Braniewo (gmina wiejska), Braniewo (gmina miejska), Frombork (gmina m. wiejska), Płoskinia (gmina wiejska), Tolkmicko (gmina m. wiejska), Elbląg (gmina wiejska), Gronowo Elbląskie (gmina wiejska), Markusy (gmina wiejska) otrzymają 26,1 mln zł.
       Z kolei Pisz, Biała Piska Orzysz, Ruciane-Nida, Mikołajki oraz Piecki (LGD Mazurskie Morze) dzięki szóstej pozycji rankingowej wzbogacą się o 36 mln zł.
       Na wyróżnienie zasłużyło także Pojezierze Olsztyńskie (13. miejsce) – 16 mln zł podzielą się Olsztynek (gmina m. wiejska), Barczewo (gmina m. wiejska), Purda (gmina wiejska) Biskupiec (gmina m. wiejska), Stawiguda (gmina wiejska), Kolno (gmina wiejska) Gietrzwałd (gmina wiejska), Pasym (gmina m. wiejska).
       Środki na realizację LSROR ustalone została na podstawie „wskaźnika rybackości”, czyli liczby przedstawicieli sektora rybackiego w stosunku do liczby mieszkańców ustalonej podczas oceny formalnej wniosków.
       Zwycięskie stowarzyszenia spotkają się 4 sierpnia 2011 roku w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, by podpisać umowy.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a po co im pieniądze jak po rybke i tak jeździmy do Sztutowa czy Kątów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janek-dzbanek(2011-08-02)
 • minister rolnictwa i wsi po wizytacji to jak widać i słychać po nazwie wiochmen któremu podstawiono koryto do ryja i zatkano mordę alkoholem jak to w polsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pitENT(2011-08-02)
 • węgorzy mu dali dla baby bo sam nie może
 • Elblążanie powinni modlitwe w intencji pana Witolda Dziewałtowskiego odmówić że Elbląg do Warmii i Mazur przyczepić raczył !
 • a mieszkańcy Warmii skopać panu Witoldowi tyłek za to że taką ciężką babe na warmińskim wozie posadził.
 • taką ciężką babę, bez której ów Warmia do Podlasia by należała; >
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tez kon, ale arab ;p(2011-08-03)
 • Od sierpnia do września rybacy m. in. na Zalewie Wiślanym mają zakaz łowienia ryb. W tym czasie będą otrzymywać 30tys. zł miesięcznie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kasa za leżenie(2011-08-03)
 • Gratulacje dla LGR za ich wysiłek skrzyknięcia się i opracowania planu działania, łatwo nie było, ale teraz kilka spraw nad Zalewem ruszy. Dobra informacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arkadiusz Jachimowicz(2011-08-03)
 • Elbląg pieniądze otrzymał i nagrody otrzymuje a g. .. o się buduje. GDZIE Nowa Marina, popatrzmy jak wyglądają nabrzeża Rzeki Elbląg. Wszystko na zacofane mazury a reszta nic. OBŁUDA. FAŁSZ. PRECZ Z TYM WOJEWÓDZTWEM I olsztynem.
 • Wskażnik czego???TO olsztyn i mazury zagarną kasy a reszta z łaski jak zwykle.
 • Moim zdaniem. .. Przydałby się link do strony www. zalewwislany. pl Lub innej strony o tematyce związanej z Zalewem Wiślanym. Artykuł, krótki, rzetelny. Polecam również interesującą stronę stowarzyszenia Rybak w Tolkmicku, które prężnie działa. Pieniądze również zostaną przydzielone za postój rybaków z okręgu Zalewu, Więcej szczegółów na stronie. Pieniądze będą również przyznane za badania przeprowadzane na akwenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  swieze wiadomosci(2011-08-29)
Reklama