UWAGA!

Pieniądze dla młodych z pomysłami

 Elbląg, Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie
Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Nawet 200 tysięcy euro czeka na młode firmy w Elblągu, które mają innowacyjne pomysły na produkty lub usługi, tak zwane startupy. Zgłoszenia przyjmuje Elbląski Park Technologiczny, który na ten cel razem z innymi parkami naukowymi otrzymał dofinansowanie z programu Polska Wschodnia. Rekrutacja rusza 1 marca.

EPT jest jednym autorów projektu Hub of Talents, który otrzymał największą ilość punktów i otrzymał dofinansowanie w wysokości 7,2 mln zł na wsparcie startupów i ich innowacyjnych pomysłów z programu Polska Wschodnia.
       - Projekt rusza 1 marca, czekamy na podpisanie umowy. Bierze w nim udział sześć parków technologicznych z Elbląga, Ełku, Białegostoku, Łomży, Suwałk i Olsztyna. Projekt polega do dofinansowaniu pomysłów na innowacyjne produkty lub usługi, tak zwanych startupów, których autorami są osoby do 35. roku życia. Czekamy właśnie na zgłoszenia – wyjaśnia Paweł Lulewicz, dyrektor EPT. - Pomysły będą oceniać eksperci, każda z innowacji będzie musiała być doprowadzona w pierwszym etapie do wersji prototypu. Jeśli to na przykład będzie aplikacja, to gotowe będzie musiała być wersja testowa. Taki produkt otrzyma następnie rekomendacje co do dalszego rozwoju i certyfikat, dzięki któremu dany przedsiębiorca będzie mógł otrzymać na rozwój produktu do 200 tysięcy euro z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Decyzja o bezzwrotnej dotacji ma być jedynie formalnością.
       Z projektu ma skorzystać 10 młodych firm, kolejne 25 przedsiębiorstw ma być objętych pomocą dzięki współpracy EPT z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. - Złożyliśmy wniosek na konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego, czekamy na jego ocenę – dodaje Paweł Lulewicz. - To ma być wsparcie dla nowych firm w postaci biura, usług księgowych, prawnych, szkoleń. Projekt ma ruszyć w październiku.. Chcemy go powiązać z projektem startupowym, by pokazać młodym przedsiębiorcom, że mamy komplementarną ofertę wsparcia dla innowacyjnych pomysłów.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A dostane startup money na laboratorium...np. Do produkcji odswiezaczy powietrza????
 • nie
 • Dostaniesz pieniądza na 'start up'. Całe 16 tyś. zł. Ale najpierw musisz być długotrwale bezrobotny w PUP. hahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  hahahah(2016-02-17)
 • Niech lepiej człowiek prowadzący własną działalność będzie miał takie warunki (biurokratyczno-podatkowo-księgowe) jak w UK czy nawet w Chinach (tak k. .. wa - w CHINACH !!!) - to nie trzeba się będzie w ogóle bawić w jakieś programy pomocowe z naszych podatków, dla kilku wybrańców. To SKANDAL, że Polak prędzej ogarnie założenie firmy lub wypełni PIT'a w Anglii niż w Polsce (!!!) - i w dodatku dostanie np. kredyt na 0% lub i inne ulgi/wsparcie na rozkręcenie działalności (!!!) - wiem od znajomych to przerabiających tamże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  AspartamE951=śmierć(2016-02-19)
Reklama