UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze na przebudowę dróg

Kolejne projekty modernizacji dróg w regionie zostaną sfinansowane z pieniędzy unijnych. Samorząd Województwa przeznaczył ponad 53 mln zł na inwestycje transportowe w powiatach działdowskim, olsztyńskim, braniewskim, nowomiejskim, iławskim, nidzickim i oleckim. Mieszkańcy Olsztyna i Elbląga także mogą liczyć na zmiany infrastrukturalne w swoich miastach.

Konkurs w ramach poddziałania 5.1.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 wyłonił oferty przyspieszające rozwój w regionie. Najdroższymi inwestycjami w tej edycji okazały się: przedłużenie ul. Sikorskiego do ul. Wilczyńskiego w Olsztynie, przebudowa części drogi nr 51 w Barczewie oraz dróg powiatowych nr 1528 i 1264 na odcinku Lipowo Kurowskie - Łyna - Nidzica. Drogi gminne i powiatowe wymagają modernizacji, podobnie jak wojewódzkie i krajowe.
       Infrastruktura transportowa jest głównym priorytetem w RPO Warmia i Mazury. Mieszkańcy Warmii, Mazur i Powiśla liczą na szybką realizację inwestycji, gdyż nowe drogi oznaczają wzrost jakości życia i pracy. Zarząd Województwa dokłada zatem wszelkich starań by ułatwić beneficjentom pozyskanie pieniędzy.
       Szczegółowe informacje o zatwierdzonych projektach w konkursie 03/09/5.1.6 znajdują się na stronie internetowej www.rpo.warmia.mazury.pl (zakładka Konkursy – Oś Infrastruktura transportowa regionalna i lokalna).
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sposób na drogi to TIRY na TORY ! jak w każdym cywilizowanym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  koti(2010-02-04)
 • Dobry sposób na drogi to takie opodatkowanie TIR-ów żeby bardziej opłacało się wozić towary koleją i drogą wodną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  NE-osobowy(2010-02-05)
 • hahahahaha, z choinki sie urwales chyba, pomysl troche zanim palniesz nastepna bzdure
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-05)
 • A kiedy ludzie na wsi w gminie Pieniężno dostaną pieniądze ( z Unii ) na wodociągi i kanalizację !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-07)
 • a kiedy ktos ladkawie wezmie sie za droge do suchacza przez jagodno nadbrzerze?!! przeciez ta droga od dobrych 10 lat jest w masakrycznym stanie! na ta droge to nawet traktora szkoda:) a na wysokosci nadbrzerza jest podziurawiona ja po nalocie lotniczym!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tadeusz25(2010-02-08)
 • tadeusz 25- spieszę z odpowiedzią. Pewnie rzadko czytujesz te nudy, ale droga 503 jest w planach Urzędu Marszałkowskiego bodaj w 2011 roku. Piszę się o tym od przynajmniej 3 lat raz na miesiąc. Upominają się o nią miasto( ma gotowy projekt remontu części przebiegającej przez Rycerską itd do Mazurskiej), powiat i gmina Elbląg. I tyle mogą, bo droga jest wojewódzka i nie od nich zależy finansowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zgred(2010-02-09)
 • jeszcze głos a'propos TIRY NA TORY - widziałem sam pełne terminale kolejowe w Austrii i Czechach - kraje, które można przejechać na skuśkę w ~300 km, tymczasem u nas - TIRY bezkarnie rozwalają tranzytem po ~700 km dróg, i nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Co z tego, że UE sypnie kasę na budowę dróg - i tak nie są to betonowe autostrady jak w Niemczech (z małymi wyjątkami), więc każdy inżynier wie, że długo pod takim ruchem to nie postoi. I takim oto sposobem, nasze dzieci będą znowu musiały pracować na remonty tych dróg (Unia już wtedy nie da bo będzie za późno). I tylko dla tego, że jakieś pierniczone lobby (czyli zalegalizowana korupcja) mąci wokół każdego rządu blokując realizacjętego projektu. Jak nie wierzycie zapytajcie jakiegoś drogowca, zresztą każdy głupi to wie składając do kupy te parę faktów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  były tirowiec(2010-02-23)
Reklama