UWAGA!

Pieniędzy jeszcze nie ma, ale jest przetarg na budowę basenu

 Elbląg, To na razie projekt, ale...
To na razie projekt, ale...

Zamiast kompleksu sportowego przy ul. Agrykola będzie Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki - zdecydował prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Miasto zwróciło unijną dotację, przystępując jednocześnie do nowego konkursu, by pozyskać dofinansowanie na budowę pływalni. Czy pieniądze unijne dostaniemy, okaże się jeszcze w tym roku. Elbląg czasu nie traci i już ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych, które wiosną 2014 r. miałyby rozpocząć się przy ul. Moniuszki.

Przypomnijmy, po tym, jak prezydent Jerzy Wilk zrezygnował z budowy kompleksu przy ul. Agrykola, którego głównym elementem miał być stadion piłkarski i miasto zwróciło unijną dotację, ogłoszono nowy konkurs na wsparcie unijne. Elbląg złożył w nim projekt budowy Centrum Rekreacji Wodnej na terenie między nieczynną niecką odkrytego basenu a ul. Moniuszki.
       – Będzie to i kryty basen, i część rekreacyjna, między innymi dla dzieci – objaśniał projekt prezydent Wilk. – Łączny koszt realizacji tego projektu to 25,2 mln zł, z tego ubiegamy się o dofinansowanie w wysokości 16,4 mln zł. Wkład własny wynosić więc będzie 8,8 mln zł. Obiekt będzie spełniał te oczekiwania, które wobec władz mieszkańcy miasta mają od wielu lat – żeby wreszcie coś takiego atrakcyjnego w Elblągu powstało.
       Do końca tego roku powinno wyjaśnić się czy Elbląg dostanie unijne dofinansowanie tej inwestycji. Prezydent wielokrotnie zapewniał, że nasz projekt jest świetny i powinien wygrać rywalizację konkursową z innymi samorządami województwa warmińsko-mazurskiego, którym również marzą się baseny, ale i stadiony piłkarskie. Jeśli jednak nie, mamy plan B: - Wtedy będziemy próbowali zrealizować go sami, licząc na to, że z innych projektów zostaną jakieś środki - zapowiedział Jerzy Wilk. - Być może też będziemy musieli rozłożyć tę inwestycję w czasie.
       Póki co jednak idziemy zgodnie z planem i nadzieją na miliony z unijnej kasy. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na "Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu". Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót związanych z budową kompleksu krytych basenów wraz z niezbędną infrastrukturą komunikacyjną (dojazd, chodniki i parking) na terenie przy ul. Moniuszki. Oferty będą przyjmowane do 9 grudnia.
       Miasto chciałoby by prace budowlane wykonawca rozpoczął wiosną przyszłego roku. Budowa Centrum Rekreacji Wodnej zakończyłaby się do 30 maja 2015 r.
      
       Więcej o koncepcji Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu
      
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląg tych pieniędzy nie dostanie spytajcie się Marszałka komu przydzieli-olsztynowi na bank.
 • Nie jestem fanem Pana Wilka ani jego partii ale jeżeli wybuduje ten basen będę na niego zawsze głosował.
 • Pieniędzy nie ma ale już są plany i przetargi - to jest coś, mam nadzieje że to wypali bo chętnie bym poszedł :)
 • Ciekawą strategię menedżerską przyjął pan Wilk, ja / Wilk / mam marzenia, a Wy mi dajcie pieniądze to zbuduję Wam, a raczej spełnię Wasze oczekiwania. Nie stać nas na utrzymywanie pana Wilka.
 • Jak to jest, dolozyc do 17,5 miliona zl na kompleks sportowy miasto nie mialo a na basen 25 mln ma ?????
 • A jak nie dostaniemy tej kasy to odwolujemy prezydenta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  MarcinJ(2013-11-23)
 • Żyjąc w tym kraju już sporo lat jestem przekonany iż wszelkiego typu obietnice nie maja pokrycia i się nie ziszczą. Dotyczy to budowy stadiony, którego jeszcze długo nie będzie, a teraz pływalni. Moim zdaniem jest to wyborcza kiełbasa, która z perspektywy Wilka daje mu azyl pełnienia funkcji prezydenta. Lecz jedyne co daje nam pewność to fakt, że przy kolejnych wyborach Wilka nikt nie będzie chciał widzieć jako prezydenta naszego miasta.
 • oby nasi ludzie w Olsztynie POkrzyzowali te niecne wilcze plany, widzę POważna luke w projekcie, a mianowicie brak salonu fryzjerskiego i to jest to co przekona marszałka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  witekkoperta(2013-11-23)
 • Też czekam na basen Panie Prezydencie, bo póki co dojeżdżam do Braniewa, bo tam Burmistrz wybudował piękny basen
 • Basen to bedziecie mieli, ale pod szpitalnym albo własnym łózkiem. HAHAHAHAHA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  dupsztyk(2013-11-23)
 • zupełnie jak dziecko, chce zacząć budowę bez dotacji, a jak jej nie będzie to wina PO, cały PiS.
 • witek -koperta zamieniał nika na dupsztyk uwaga, uwaga,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  marszałek(2013-11-23)
Reklama