UWAGA!

Pierwszy asfalt jeszcze przed zimą

 Elbląg, Pierwszy asfalt jeszcze przed zimą
(fot. WS)

Chcemy w tym roku zrobić jak najwięcej, tyle, na ile pozwoli pogoda – mówi Sławomir Szewczyk, kierownik budowy firmy Skanska o inwestycji na ul. Chrobrego. – Nawet ułożyć pierwszą warstwę asfaltu na odcinku Chrobrego od Grudziądzkiej do Żurawiej. Zobacz więcej zdjęć.

– Planujemy w tym roku wykonać całość robót ziemnych na ulicy Chrobrego, wyjąwszy samo rondo Kościuszki – Chrobrego – Agrykola – dodaje Sławomir Szewczyk. – Tam wykonamy jedynie przezbrojenie terenu, z robotami ziemnymi poczekamy do wiosny, żeby nie utrudniać komunikacji zimą.
       Na odcinku od Grudziądzkiej do Żurawiej układanie instalacji podziemnych – kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wody i pozostałych – zbliża się do końca. Także słupy energetyczne, które długo stały dokładnie na środku nowo wytyczonej jezdni ulicy Chrobrego, powoli znikają, a napowietrzna linia energetyczna zastępowana jest kablem podziemnym.
       Układanie instalacji podziemnych ma się zakończyć jeszcze w tym roku także na odcinku Chrobrego od Żurawiej do Marymonckiej.
       Termin wykonania całej inwestycji to jesień 2011 roku.
       Przy okazji zapytaliśmy Sławomira Szewczyka o pozostałe elbląskie inwestycje, prowadzone przez firmę Skanska. – Ulicę Grota Roweckiego chcielibyśmy oddać do użytku wcześniej, niż przewiduje harmonogram – na początku października, natomiast prace na skrzyżowaniu ulic Trybunalskiej, Łączności i Ratuszowej potrwają do końca listopada.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • .. a mnie się krew gotuje, źle oznakowana droga w czasie przebudowy, koleiny na których zostawiłem wydech. .jadąc do domu, niech ta przebudowa się już kończy.
 • kpiny? na robotniczej wylali asfalt w 3 dni hahaha!!
 • kiedy wreszcie ministerstwo edukacji ukróci pedagogiczny łapówkarski proceder (zagraniczne wycieczki dla nauczycieli i dyrektorów) i nakaże szkołą przez lata eksploatować te same podręczniki?! SKANDAL !!!
 • gdyby tak dziarsko pracowali na Warszawskiej toby już było dawno po remoncie
 • nawet ułożyć pierwszą warstwę-ojoj, dziekujemy za pośpiech! do zimy, przypominam jeszcze ponad 3 miesiące ale jak sie dysponuje kilkoma ludzmi do pracy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  autor komentarza(2010-09-07)
 • Jak na paru ludzi i sprzęt to dobrze im idzie.
 • 2pac przyjeżdża? czy snop dog
 • ja tu nie chcę żadnych czarnuchów, już wystarczy że dla Polaków nie ma pracy
 • nie licz na żadne ministerstwo kadencji tego rządu, to co piszesz jest wynikiem rządów socjalistów, obecnie mamy 100% socjal w rządzie, czemu ludzie nie chcecie prawdziwej opozycji ? nie wierze żeby w Polsce byli sami lewicowcy! nie lękajcie się zmian, konserwatywny-socjal. autorytarny rząd karłów a teraz socjal-liberalizm czyli wolność sterowana z biednej ronki a oto podział głosów 15% pozostałości po SB ale oni powoli wymierają, 33% moher-fanatiks, reszta głosów postępowa młodzież oraz rodziny urzędników i reszta komuhowskich dobrze że 45 % nie głosowała, bo bym dołączył do moherów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  raptor(2010-09-07)
 • Remont tej drogi powinien pokryć pan który wybudował swój dom na skrzyżowaniu z ul Grudziądzką
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OPEN24(2010-09-08)
 • kiedy na Warszawskiej skoncza sie prace budowlane??!!! jak dlugo mozna budowac wezel??? Ludzie to co sie tam dzieje to paranoja!!!! Korki Korki Korki korki!!!! to sie nadaje do prokuratury
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca BMW(2010-09-08)
 • Dalej elblążanie wybierajcie sbeków dawnych pzpeerowców.
Reklama