UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plac Słowiański za tydzień

 
Elbląg, Plac Słowiański za tydzień
(fot. WS)

Prezydenci Elbląga zapowiadają większy nadzór nad prowadzonymi w mieście inwestycjami. Jako przykład pozytywnej zmiany wskazują Plac Słowiański, którego remont ma zostać ukończony w ciągu tygodnia.

Elbląg wciąż przypomina jeden wielki plac budowy.
       – Przynajmniej raz w tygodniu staram się być na tych wszystkich inwestycjach – mówi wiceprezydent Janusz Hajdukowski. Począwszy od przyszłego tygodnia, w każdy czwartek rano wiceprezydent Hajdukowski dokona objazdu miasta i placów budów – ma reagować na wszelkie zdarzenia nadmiernie utrudniające życie elblążanom i pilnować, by terminy zakończenia inwestycji były dotrzymywane. Ta obecnie największa – przebudowa drogi wojewódzkiej nr 503 w granicach miasta – ma być ukończona w październiku 2014 r.
       – Jak było widać w opiniach wyrażanych w mediach internetowych, niektórych te objazdy budów bawią. Komentowali, że to jak za Gierka – dodaje prezydent Jerzy Wilk. – Ale proszę nam wierzyć – często przynoszą efekty. W niektórych miejscach prace ruszyły dosyć intensywnie. Niektórzy inżynierowie, którzy prowadzą te inwestycje, z ogromnym zaskoczeniem przyjmowali tą naszą pierwszą wizytę i stwierdzali, że pierwszy raz widzą Prezydenta Miasta na budowie.
       Jerzy Wilk twierdzi, że już ten pierwszy objazd budów przyniósł efekty: – Poprawiła się skuteczność tych działań budowlanych. Nie mówię, że z powodu mojego srogiego wyglądu, może po prostu dlatego, że władze miasta zaczęły się przyglądać tym inwestycjom.
       Jako przykład pozytywnej zmiany prezydent Wilk wskazał właśnie Plac Słowiański: – Proszę zobaczyć, jak wygląda obecnie. Ten plac i okolica jest reprezentacyjnym miejscem naszego miasta. Te wszystkie płotki, bariery poznikały, wszystko jest tam porządkowane.
      

  Elbląg, Jerzy Wilk
Jerzy Wilk (fot. WS)

– W ciągu tygodnia zostanie zakończone to, co się dzieje przy fontannie na Placu Słowiańskim – dodaje wiceprezydent Janusz Hajdukowski.
       Prezydenci podkreślają, że takie zainteresowanie władz tym, co się dzieje w miejscach, gdzie prowadzone są inwestycje, przynosi także inne efekty. – Był pomysł, żeby te tramwaje, których kursowanie wstrzymano na dwa dni, nie jeździły przez 14 dni – powodem było poprowadzenie kanalizacji deszczowej w ulicy Królewieckiej. Nie zgodziliśmy się na tak długie niekursowanie tramwajów i w dwa dni udało się zrealizować to działanie – opowiada Jerzy Wilk.
       Aby nadzorować inwestycje na bieżąco, wyznaczono również jednego inżyniera z Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego, który będzie codziennie zdawał prezydentom relację z tego, co się dzieje na poszczególnych placach budowy. – On nas, inwestora, reprezentuje i on również będzie nam przekazywał te spostrzeżenia, które bulwersują elblążan. A my w formie decyzji będziemy na nie reagowali – zapewnia Jerzy Wilk.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • On i tak miał być ukończony w ciągu tygodnia. co nie?
 • To jest nieważne. Ważne kto odbierze :)
 • Najmniej ważna inwestycja kończy się najszybciej. Prezydent sprawdza 10 pracowników eurovii, z których 5 to kierownicy. Nic nie robią tylko jeżdżą po mieście białymi samochodami. NIEROBY!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  Czytelnik_MOBI_84942(2013-08-23)
 • Tylko ta buda ZKM na Placu Słowianskim szpeci. .. .
 • A gdzie pomnik Hermana Bala na fontannie legendarnego założyciela Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  6
  michael5(2013-08-23)
 • Panie Prezydencie, a co z fontanną-czy w końcu doczekamy się chwili, że zacznie być ona ozdobą tego miejsca i zacznie spełniać swoją funcję? Bo od lat stoi jak wyrzut sumienia, a po tych remontach dróg jej stan jest opłakany! Proszę zrobić z nią porządek-jest naprawdę pełna uroku i odrestaurowana stałaby się prawdziwą ozdobą i ważnym symbolem Elbląga.
 • Na fontannie bedzie stał moj pomnik:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  13
  BigWolf(2013-08-23)
 • Baaardzo skuteczny pijar. To i tak miało być gotowe he he he. Pozdrawiam Wilka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  6
  ZającBąbel(2013-08-23)
 • I wszystko zaczyna się klarować w naszym mieście od kiedy urząd objął Pan Wilk brawo !
 • ciekawe jaką koncepcję dla pl Słowiańskiego mają prezydenci Hajdukowski i Wilk, czy będzie to nadal parking dla pracowników Biura PiS, czy też coś na co to miejsce od dawna czeka i na jakie czekają elblążanie i turyści - czynna fontanna, a wokół stoliki kawiarniane, kramiki z wyrobami artystycznymi, sprzedaż lodów, itp. itd. , akurat tego miejsca nie wolno marnować na parking, parking jest 15 m dalej za torami, prawie zawsze pusty,
 • Dla mnie prezydent Wilk jest mistrzem przecinania wstęg na zakończonych inwestycjach swoich poprzedników. . A może by tak coś od siebie, własnymi czynami.
 • Przypomina mi się fragment z książki o królu Maciusiu. Król zapewnia że ma całkowitą władzę. A spytany czy może sprawić by słońce zaszło, spogląda na zegarek i mówi. .. ." Zarządzam zachód słońca na 19:54".
Reklama