UWAGA!

Po 20 latach ta inwestycja zostanie ukończona?

 Elbląg, Po 20 latach ta inwestycja zostanie ukończona?
(fot. Anna Dembińska)

Po latach przerwy ponownie rozpoczęły się prace przy budowie zespołu kamienic w kwartale ulic: Kowalska, Przymurze i Wieżowa. Inwestor planuje, że budowa będzie ukończona w trzecim kwartale 2021 roku. Zobacz zdjęcia.

Niedokończona inwestycja w kwartale ulic: Kowalska, Przymurze, Wieżowa stała się na lata niechlubną wizytówką starówki, tym bardziej że znajduje się tuż przy wejściu do najstarszej dzielnicy Elbląga. Pozwolenie na budowę pochodzi z... 2000 roku i nadal jest ważne, choć przez wiele lat nic lub niewiele się na placu budowy działo.

Teraz – jak zapewnia inwestor – spółka Loftmar z Warszawy, której prezesem jest syn wcześniejszego inwestora, prace „ruszyły pełną parą”, a budowa ma być ukończona w trzecim kwartale 2021 roku. - Inwestor jest zdeterminowany, by ją dokończyć po przerwie. Projekt zasadniczo się nie zmienił – informuje Jarosław Kraiński z Freedom Nieruchomości, który zarządza inwestycją w imieniu Loftmar.

  Elbląg, Wizualizacja inwestycji od ul. Wieżowej
Wizualizacja inwestycji od ul. Wieżowej (fot. materiały inwestora)

- Inwestycja dotyczy budowy budynku mieszkalno-usługowo-hotelowego wraz z infrastrukturą techniczną. LOFTMAR Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w marcu br. zarejestrował kolejny dziennik budowy. Inwestor nie występował do tutejszego organu o zmianę pozwolenia na budowę i zatwierdzenie zamiennego projektu budowlanego – informuje z kolei Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Inwestycja to kompleks 4 kamienic, w których ma powstać 28 mieszkań od 30 do 105 metrów kwadratowych a także trzy lokale usługowe na parterze i w przyziemiu budynku. Dzisiaj byliśmy na miejscu. Zobaczcie, jak przebiegają prace.

 

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama