UWAGA!

Po trzech podejściach

Dzisiaj podpisano akt notarialny, na mocy którego elbląska spółka ABC i miasto Elbląg stały się właścicielami majątku po byłej Spółdzielni Przemysłu Skórzanego Renoma.

Majątek po Renomie - prawo do użytkowania wieczystego gruntu i budynek przy ul. Królewieckiej - sprzedano za 550 tys. zł. Jego właścicielem, zgodnie z wysokością wkładu obu podmiotów, stało się w 2/11 miasto, a w 9/11 elbląska spółka ABC. Maszyny Renomy są już własnością banku, który w ten sposób zaspokoił swoje roszczenia wobec upadłej firmy.
     Jadwiga Magdziak, syndyk masy upadłościowej Renomy, cieszy się ze sprzedaży, ale ubolewa nad kwotą, która nie wystarczy nawet na zaspokojenie zobowiązań Renomy wobec jej byłych pracowników.
     - Można się cieszyć jedynie z tego, że na bazie majątku po Renomie rozpocznie działalność firma, która zatrudni ludzi – twierdzi Jadwiga Magdziak.
     Tymczasem panią syndyk czeka jeszcze złożenie w sądzie gospodarczym wniosku o zakończenie postępowania upadłościowego i trudne decyzje dotyczące podziału zdobytych ze sprzedaży środków pomiędzy wierzycieli.
     - Jeśli nie będzie żadnych dodatkowych okoliczności, postępowanie upadłościowe powinno zakończyć się jeszcze w tym roku – dodaje J. Magdziak.
     
     Zobacz także: "Ruszy zakład w Renomie"
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama