UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po trzech podejściach

Dzisiaj podpisano akt notarialny, na mocy którego elbląska spółka ABC i miasto Elbląg stały się właścicielami majątku po byłej Spółdzielni Przemysłu Skórzanego Renoma.

Majątek po Renomie - prawo do użytkowania wieczystego gruntu i budynek przy ul. Królewieckiej - sprzedano za 550 tys. zł. Jego właścicielem, zgodnie z wysokością wkładu obu podmiotów, stało się w 2/11 miasto, a w 9/11 elbląska spółka ABC. Maszyny Renomy są już własnością banku, który w ten sposób zaspokoił swoje roszczenia wobec upadłej firmy.
     Jadwiga Magdziak, syndyk masy upadłościowej Renomy, cieszy się ze sprzedaży, ale ubolewa nad kwotą, która nie wystarczy nawet na zaspokojenie zobowiązań Renomy wobec jej byłych pracowników.
     - Można się cieszyć jedynie z tego, że na bazie majątku po Renomie rozpocznie działalność firma, która zatrudni ludzi – twierdzi Jadwiga Magdziak.
     Tymczasem panią syndyk czeka jeszcze złożenie w sądzie gospodarczym wniosku o zakończenie postępowania upadłościowego i trudne decyzje dotyczące podziału zdobytych ze sprzedaży środków pomiędzy wierzycieli.
     - Jeśli nie będzie żadnych dodatkowych okoliczności, postępowanie upadłościowe powinno zakończyć się jeszcze w tym roku – dodaje J. Magdziak.
     
     Zobacz także: "Ruszy zakład w Renomie"
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama