UWAGA!

Pociągi ominą Elbląg

 
Elbląg, Pociągi ominą Elbląg
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

W związku z pracami na trasie kolejowej Olsztyn - Gutkowo część pociągów po 13 września nie będzie jeździć przez Elbląg. W zamian zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Gutkowo – Olsztyn. Od 13 września pociągi dalekobieżne TLK Rybak, IC Żuławy, TLK Gryf, TLK Branicki pojadą trasą zmienioną na odcinku Malbork – Olsztyn przez Iławę. Do stacji Elbląg, Morąg i Pasłęk zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg TLK Stańczyk będzie kursował w skróconej relacji Szczecin Gł. – Gutkowo – Szczecin Gł. W zamian na odcinku Gutkowo – Olsztyn Gł. – Gutkowo zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Od września za pociągi regionalne na odcinku Olsztyn – Gutkowo oraz Olsztyn – Braniewo także pojadą autobusy. PKP nie poinformowało do kiedy zmiana rozkladu będzie obowiązywała.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • i problem kas biletowych rozwiązany, na prezydenta można liczyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  90
  7
  sdasd(2019-08-20)
 • Niby remont, ale ten olsztyn (celowo z małej litery) coraz bardziej mnie drażni. jak remontowali do Gdańska nikt zastępczych linii autobusowych nie uruchamiał. Czy żaden polityk nie ma na to wpływu. Zlikwidować to pazerne województwo!
 • Tak dalej i niedługo zwiną tory do olsztyna
 • Zmiana rozkładu pewnie będzie obowiązywać. .. - już na zawsze. Ale żeby wyrwać się z eldorado wystarczy dyliżans raz na tydzień. PO co tu jakieś pociągi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  7
  Zastępca .. Szeryfa ..(2019-08-20)
 • obudzili sie malkontenci, jeździłes jeden z drugim pociągiem? że się wypowiadasz?
 • @Zastępca .. Szeryfa .. - Tak właśnie myslę, czy to nie zemsta PIS, za wyniki wyborów lokalnych. .. ciekawe
 • malkontenci się obudzili, na dworcu ostatni raz byli z mamą w gimnazjum a teraz im cały czas źle, zostać sam ćwoku politykiem i zlikwiduj to województwo jak ci nie pasuje - ci celowo z małej
 • @lol - tak i to często.
 • zwinąć tory po co to komu
 • Prawda jest taka że od Gutkowa do olsztyna powstaje linia dwutorowa ,jednoznaczne jest to z założeniem stworzenia przez olsztyn kolei miejskiej.
 • I tu powinien zareagować prezydent miasta. To jakieś nieporozumienie, że PKP Intercity zostawia tylko jeden pociąg dziennie. Nie wierzę w nieopłacalność bo zawsze w Elblągu wsiada tyle samo osób co już jest w środku. Może jeszcze da radę coś wymyślić? Od grudnia nowy rozkład, właśnie jest ustalany. Druga sprawa, połączenie CPK z Elblągiem. We wrześniu będą konsultacje w naszym województwie. Czy władze miasta zamierzają udać się na to spotaknie i spytać się dlaczego Elbląg jest jedynym miastem ponad stutysięcznym, które nie jest ujęte w programie kolejowym CPK?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  3
  BiedyElblag(2019-08-20)
 • Jutro Słupnik zrobi konferencje i oznajmi że pozyskał środki na remont amfiteatru,tylko trochę mało, dlatego starczy na deski i gwoździe,a wykonawcą będzie J. Nowak , który nie nauczony rzetelnej pracy zacznie knuć jak tu zagonić że deski krzywe a gwoździe zardzewiałe.
Reklama