UWAGA!

Pół tysiąca do pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu otrzyma pieniądze na szkolenia dla bezrobotnych, którzy dzięki temu będą mieli szansę znaleźć pracę w nowopowstałęj spółce Stocznia Elbląska.

- Środki z Krajowego Urzędu Pracy w wysokości 1,5 mln zł są niezbędnie potrzebne na szkolenia osób bezrobotnych w związku z przewidywanym w najbliższym czasie naborem do nowopowstającej spółki pod roboczą nazwą Stocznia Elbląska - Grupa Stoczni Gdynia S.A. - informuje Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W Elblągu są odpowiednie warunki dla tej inicjatywy tj. baza lokalowa i dostęp do rzeki, jdnakże brak jest wykwalifikowanej kadry tj. spawaczy i monterów.
     W nowej spółce pracę znajdzie 500 osób, a przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się w dwóch turach. Podczas pierwszej, zaplanowanej na czerwiec, do pracy zostanie przyjętych 250 osób. W październiku odbędzie się kolejny nabór. Do października 250 osób musi przejść przeszkolenie w zawodach spawacz i monter.
     W związku z tym, że elbląski Powiatowy Urząd Pracy nie posiada środków na szkolenia, prezydent Miasta Henryk Słonina spotkał się z Prezes Krajowego Urzędu Pracy Grażyną Zielińską. Prezes KUP po zapoznaniu się z koncepcją elbląskich władz, oświadczyła, że widzi możliwość realizacji tego projektu i przekaże dla PUP potrzebne środki na sfinansowanie szkoleń osób bezrobotnych. PUP zapowiada, że w najbliższym czasie rozpocznie nabór osób bezrobotnych na kilkumiesięczny kurs dający uprawnienia do wykonywania zawodu spawacza lub montera.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • KUP dla RUP, RUP dla DUP... a pracy jak nie ma tak nie ma, nawet dla pup.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-04-04)
 • moim zdaniem tylko sie cieszyc, kto nie ma choc troche inicjatywy zeby podjac nauke spawania niech siedzi w domu i straci zasilek ....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nielubiacy obijatorow(2001-04-04)
 • Ciekawe czy faktycznir ruszy spólka Stocznoia Elbląska? A Kadry w wyższym wykształceniem nie będą potrzebować, patrz była Filja Politechniki Gdańskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robert(2001-04-05)
 • Poczekamy - zobaczymy. Z dnia na dzień bezrobocie rośnie 20% -21%-22% itd. Prawie wszyscy - kto jeszcze pracuje - twierdzą "kierownictwo, prezesi szykują się do oszczędności - poprzez kolejne zwolnienia" Ale miejmy NADZIEJĘ - nie tak jak w przysłowiu :)
Reklama