UWAGA!

Polacy i Rosjanie o współpracy

"Polsko-rosyjska współpraca transgraniczna"- to temat konferencji, jaka odbędzie się w Elblągu w najbliższy czwartek. Gośćmi konferencji mają być m.in. Minister Gospodarki Jacek Piechota, gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Władimir Jegorow i Artur Kuzniecow - przedstawiciel Rosyjskiego MSZ w Kaliningradzie.

Dyskusję poprowadzi ambasador Polski w Rosji Stanisław Ciosek. Uczestnicy będą rozmawiać przede wszystkim o nowych kwestiach, dotyczących współpracy polsko-rosyjskiej.
     - To nie jest forum władne podejmowania jakichkolwiek decyzji, ale celem tej konferencji jest ukazanie nowych uwarunkowań współpracy między obu krajami po styczniowym forum gospodarczym w Warszawie i Poznaniu, a przede wszystkim po spotkaniach prezydentów Kwaśniewskiego i Putina oraz premierów Millera i Kasjanowi - powiedział Mirosław Dymczak z Biura Strategii Urzędu Miejskiego.
     Podczas forum zainteresowani współpracą biznesmeni dowiedzą się, co już zostało postanowione w następstwie wspomnianych spotkań, a jakie kwestie są jeszcze w trakcie przygotowań.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gdzie ta konferencja ??? Dla kogo dostępna ??? Jacy biznesmeni będą mogli uczestniczyć w tej konferencji ??? Ale artykulik FEEEE - znowu tylko dla wtajemniczonych .
 • A to Pan Ciosek jest znowu ambasadorem?,a może czas najwyższy,żeby zmienił go Pan Zbucki-tez FACHOWIEC w dziedzinie gospodarki,a o to nam chodzi na tamtym rynku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedsiębiorca(2002-04-13)
 • Zgadza się - pan Ciosek nie jest od dawna ambasadorem i nie reprezentuje Polski w Moskwie. Doradza za to prezydentowi. Z kolei pan Zbucki -onegdaj fatalny wicewojewoda elblaski- mieni sie konsulem handlowym, co raczej odpowiada statusowi radcy handlowego. On, rzeczywiście - na wszystkim się zna. Jest tak dobry, że minister Geremek opuszczając stanowisko w MSZ poruczył mu na kolejne 4 lata ( aj -waj, afe , wszak to przecież Nasz) tak ważny odcinek na kaliningradzkiej placówce. Nie tylko w Elblągu dziwią się tej nominacji. Pan Zbucki niewiele zrobił i nic nie robi dobrego dla Polski, a dla Elbląga absolutnie nul! Widocznie Warszawa wie lepiej i poznala sie na byłym członku i szefu elbląskiego Stronnictwa Demokratycznego. Kto wie, co ta organizacja - oprócz zbijania kasy na posiadane nieruchomości - robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mało Znany(2002-04-15)
 • Uważam , że Pan rzecznik prasowy UM winien podać do wiadomości miejsce i godzinę spotkania , gdyz z tej notki prasowej nic konkretnego nie wynika !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zainteresowany(2002-04-15)
Reklama