UWAGA!

Polska propozycja gospodarcza

Już od siedmiu lat w kaliningradzkim Pałacu Sportu "Młodość" organizowane są targi gospodarcze pod nazwą POLEXPORT. Od samego początku wystawę przygotowuje Polsko - Litewska Izba Rynków Wschodnich. W tym roku wystawa polskich produktów i usług odbędzie się w Kaliningradzie w dniach od 14 do 17 maja.

Wystawa cieszy się dużą popularnością w obwodzie kaliningradzkim. Zawierane są na niej poważne kontrakty. Zwiedzają ją także mieszkańcy tego nadbałtyckiego regionu, pragnący zaznajomić się z ofertą gospodarczą swego najbliższego sąsiada. Jest określana jako największa i najważniejsza doroczna polska prezencja w stolicy obwodu.
     Swego czasu w Kaliningradzie dużą rangę posiadały także elbląskie prezentacje - wystawy organizowane przez Elbląską Agencję Rozwoju Regionalnego (ELAR). Propozycja Elaru konkurowała z wystawami gospodarczymi dawnego województwa olsztyńskiego, a także krótko z wystawą Polexport.
     W czasie trwania tegorocznej wystawy Polexport oprócz rosyjskich biznesmenów do Kaliningradu zostały zaproszone poważne grupy przedsiębiorców z Litwy, Łotwy. Przyjadą oni na zaproszenie... władz Kaliningradu oraz administracji obwodowej.
     W ramach wystawy POLEXPORT-2002 odbędzie się seminarium "Współpraca Polska – Rosja", na którą prawdopodobnie przyjedzie polski wicepremier Marek Pol. Jego styczniowy pobyt nad Pregołą dobrze jest wspominany w kręgach kaliningradzkiego biznesu, jak i wśród polityków.
     Media podkreślają wciąż zwiększającą się liczbę uczestników wystawy. O ile w roku 2000 swoje propozycje zaprezentowało prawie 40 firm (w roku 2001 w wystawie brało już ponad 100) to w tym roku może paść kolejny rekord. Organizatorzy przewidują, że w najnowszej wystawie POLEXPORT weźmie udział przeszło 150 wystawców.
     Najwięcej firm reprezentować będzie przemysł maszynowy. W wystawie wezmą też udział firmy oferujące technikę biurową, wyposażenie biur i mieszkań. Bogatą ofertę przygotowały przedsiębiorstwa produkujące nowoczesne materiały budowlane i wykończeniowe. Nie zabraknie również konfekcji, kosmetyków, chemii gospodarczej, sprzętów gospodarstwa domowego. Specjalnie na kaliningradzką wystawę zostały przygotowane kolekcje odzieży damskiej i męskiej.
     Najwięcej firm (34) pochodzić będzie z Warszawy i Mazowsza. Z Pomorza oraz Łodzi, która dwa miesiące temu podpisała umowę o współpracy z Kaliningradem, w wystawie weźmie udział po 13 wystawców.
     Nad Pregołę przyjedzie również pokaźna reprezentacja z południowych regionów Polski: 12 przedsiębiorstw pochodzi z Podkarpacia, a 10 ze Śląska. O wiele skromniejsza grupa wystawców pojawi się nad Pregołą z najbliżej położnych województw. Na udział w tegorocznej edycji Polexport zdecydowało się zaledwie 8 firm z województwa warmińsko - mazurskiego. Podobna liczba pochodzi z Białegostoku. Wśród wystawców znajdą się również pojedyncze firmy z Opola, Wrocławia, Kielc, a także z Zielonej Góry.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tylko barter Panowie tylko barter. Najlepsze są kałachy. Ja proponuje, co innego. Rosjanom sprzedawać wszystko, co się da (od usług turystycznych - skończywszy na żywności), ale w granicach naszego państwa i niech na pniu płacą gotówką.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2002-05-07)
Reklama