UWAGA!

Teraz ja - Polska w budowie, przyjazne państwo... a miasto?

 Elbląg, Aleja Armii Krajowej
Aleja Armii Krajowej (fot. WS).

To hasła ogólnokrajowe, dotyczące również naszego miasta, bez względu na aktualnie rządzących. Pierwsze hasło wcielane jest w życie, co widać na naszych ulicach, chociaż zasadności przebudowy w Elblągu wielu miejsc nie rozumiem... Natomiast przyjazne państwo (miasto?) – to już jest nadużycie.

Wiem, jak wygląda przyjazne państwo, a może miasto, bo niedawno wróciłam z Berlina, który to sprzyja kierowcom, dając możliwość parkowania prawie wszędzie. Główna ulica Ku’damm jest obstawiona samochodami parkującymi po dwóch jej stronach, to samo dotyczy wszystkich poprzecznych ulic. Bardzo przyjemne duże miasto, w którym da się żyć, a kierowca czuje się komfortowo. U nas czuję się, jakbym była intruzem ze swoim samochodem, mogę tylko przemykać po mieście i broń Boże nie zatrzymywać się albo ewentualnie tam, gdzie chcą tego władze miasta i mi na to pozwalają.
       Jadąc ulicą Grobla św. Jerzego przez skrzyżowanie w stronę dawnego „Feniksa” – nową, odremontowaną ulicą z baaardzo szerokim pasem zieleni w środku, widzę, że nie mam gdzie zaparkować. Ani w okolicach „Biedronki”, ani w okolicach „Manhattanu”. W okolicy czołgu jest mnóstwo sklepików, szkoła Empiku, przychodnia medycyny pracy, a miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Czołg i jego okolica cudnie odremontowane. Przyjazne państwo? Bardzo, ale tylko dla czołgu.
       Zaradni współmieszkańcy potrafią parkować w przeróżnych miejscach. Np. na ulicy 12 Lutego przy „Silvancie” zmniejszono ilość miejsc parkingowych po remoncie, więc wszyscy chętnie wjeżdżają w głąb parku i bezradni parkują między drzewami.
       Każdy z kierowców naszego miasta mógłby spokojnie napisać taki tekst i dać mnóstwo swoich przykładów. Możliwe, że to państwo jest przyjazne tylko dla pieszych, a kierowcy traktowani są po macoszemu.
      
      
      
beLa50
Liczba publikacji: 4
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.5 4 12

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • O czym my tu gadamy ja jestem inwalida na narządy ruchu stawiam samochód przed domem na chodniku w miejscu gdzie kończy sie chodnik i zaczyna trawnik tak że nikomu nie przeszkadza obok samochodu pozostaje jeszcze 3 m chodnika za szyba samochodu lezy karta inwalidy i tu zaczyna się głupota Straży miejskiej już 3 krotnie kłada mi ostrzeżenie za wycieraczkę że parkuję samochód w miejscu niedozwolonym swoje ostrzezenie kłada dosłownie obok karty inwalidzkiej która widać z daleka gdy zadzwoniłem do strazy miejskiej dyżurny powiedział mi że jak mi się nie podoba to kup sobie rower i rzucił słuchawkę był chamski i arogancki nie słuchał tłumaczeń że mam kartą inwalidy która upoważnia mnie do parkowania a w tym wypadku nawet jest nie potrzebna bo pozostaje jeszcze 3m chodnika wniosek jeden ci ludzie nie znają podstawowych przepisów to darmozjady utrzymujące się z naszych podatków
 • Bylas w Niemczech tak? A wiesz, ze tam uzywa sie komunikacji miejskiej?
 • jak dostales raz ostrzezenie to powinno ci wystarczyc. a ty nawet za trzecim razem masz pretensje. widocznie sam nie znasz sie na przepisach ruchu drogowego. wypad z chodnika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  DZIELNICOWY(2013-11-04)
 • w kilku miastach w Polsce komunikacja jest darmowa za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta. Mało tego kilka miast w Polsce wprowadziło zupełnie bezpłatne przejazdy komunikacją miejską ze względu na wzmożone roboty drogowe w mieście. A u nas? Elbląg rozkopany jak poligon w Orzyszu ale krwiopijcy o darmowym przejeździe do zakończenia przebudowy nawet przez łeb nie przejdzie. BTW : rozmowy ze strażą należy nagrywać jako dowód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Kierownikszatni(2013-11-04)
 • Nie mam problemu z parkowaniem na mieście, nawet jeżeli mam zostawić samochód kawałek od miejsca, do którego się udaję, nie robię tragedii, tym bardziej w mieście tej wielkości. Może to nie parkingów jest za mało, lecz za dużo samochodów (Polska złomowiskiem Europy) i ludzi, którzy używają ich na trasach przysłowiowe 2 kroki od domu, bo na piechotę ciężko. A ruch to zdrowie. Z auta korzystam kiedy naprawdę muszę i apeluję do elblążan o rozsądek w tej kwestii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  kierowcabombowca(2013-11-04)
 • Do dzielnicowy ty głąbie nie wiesz co piszesz gdybym miał zdrową nogę to chętnie zasadziłbym ci kopa jak Ferdek Paździochowi jesteś tępym człowiekiem jeżeli nie wiesz do czego zobowiązuje karta inwalidy bynajmniej publicznie nie pokazywałbyś swojej głupoty własnie ten co mi dał te ostrzeżenie jest taki mądry jak ty ptasi móżdzku
 • Do dzielnicowy jesteś tępy jak i ci co kładą mi te ostrzeżenia na szybie karta inwalidy na narządy ruchu pozwala mi na parkowanie w miejscach niedozwolonych samochód tępy człowieku to moje drugie nogi i ty publicznie pokazujesz swoja głupotę a na przepisach to się znasz jak świnia na gwiazdach mogłeś podać swoje nazwisko to znajomi zobaczyliby jaki jesteś głupi i swoją głupotę pokazujesz publicznie
 • po co wdajesz się w dyskusje z idiotą ? Życzę zdrowia a temu tępakowi "dzielnicowy" żeby przeją od Ciebie Twoją niepełnosprawność do śmierci.
 • Na samochody są wydawane potężne miliardy w skali kraju, a setki milionów w skali Elbląga ( tylko DW 503 i 504 to koszt ponad 110 milionów złotych. Chodnik przy Świecie Dziecka to też przykład polityki samochodowej. A po, ,autostradzie '' o nazwie Armii Krajowej samochody pędzą dobrze ponad 60 km/h. Miasto dla samochodów to miasto nie do życia. Czy Pani sobie z tego nie zdaje sprawy? Samochód generalnie nie służy do podróży na krótkie odległości - to nieekonomiczne, wolne, stresujące i bardzo, bardzo niezdrowe na dłuższą metę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  kierowcabombowca(2013-11-04)
 • Czy chce Pani, aby nasze miasto wyglądało tak: www.google.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblinger(2013-11-04)
 • Miasto porobiło mega szerokie drogi, z szerokimi pasami, dla tramwajów, których tam nie będzie. Chodniki wąziuteńkie. Miejsc parkingowych beznadziejnie mało.
 • Tolkmicko z nowym ratuszem przebije Elbląg.
Reklama