UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad 30 mln kosztuje susza w powiecie

Powołana przez wojewodę warmińsko-mazurskiego komisja do oszacowania strat rolniczych wywołanych suszą w powiecie elbląskim zakończyła prace. Rolnicy z dziewięciu gmin powiatu zgłosili 1305 wniosków o oszacowanie strat z powodu suszy - komisja wyceniła je na 30 419 324 zł.

- Największe straty zanotowali rolnicy na uprawach użytków zielonych - mówi Franciszek Murzicz, inspektor w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Pasłęku. - Dotyczy to wszystkich gmin w powiecie. Mniejsze ubytki spowodowane suszą notowano w uprawach pszenicy ozimej, rzepaku i mieszanek zbożowych. Ucierpiały też rośliny okopowe, szczególnie ziemniaki. Skutki suszy w powiecie widoczne są na obszarze ponad 39 tys. hektarów. Największe straty, o wartości 10 mln zł, ponieśli rolnicy w gminie Pasłęk. W gminie Rychliki to straty w wysokości 6 mln zł, a po 3 mln zł w gminach Godkowo i Elbląg. W gminie Elbląg wycenie start poddaliśmy 182 gospodarstwa - uzupełnia inspektor.
     Teraz rolnicy muszą uzbroić się w cierpliwość. Oby ona nie trwała, zgodnie z polskimi zwyczajami, zbyt długo. - Zestawienie wniosków o szkodach wysłaliśmy do wojewody, który przekaże je do ministra rolnictwa - wyjaśnia procedurę Franciszek Murzicz. - Z chwilą uruchomienia przez ministra linii kredytowej będziemy przygotowywali opinie dla każdego gospodarstwa. Rolnicy z naszymi opiniami udadzą się do banków w celu uzyskania kredytów na utrzymanie gospodarstw i nowe zasiewy. Tak formalnie będzie przebiegała procedura.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama