UWAGA!

Porozumienie w Logstorze: O odprawach i osłonach

Elbląg, Porozumienie w Logstorze: O odprawach i osłonach
(fot.PS)

Dziś (7 listopada) w Logstorze przedstawiciele „Solidarności” oraz zarządu firmy podpisali porozumienie w sprawie odpraw oraz osłon dla pracowników zwalnianych w związku z likwidacją elbląskiej fabryki.

Wręczanie wypowiedzeń pracownikom elbląskiego Logstoru rozpocznie się w listopadzie tego roku. Zarząd firmy zobowiązał się poinformować uprzednio Urząd Pracy o przyjętych zasadach zwolnień. Proces zwolnienia grupowego zakończy się 28 lutego 2009 r.
     W porozumieniu czytamy: „Pracodawca wypłaci zwalnianym pracownikom odprawy w podwójnej wysokości w stosunku do wymaganej ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników; przy obliczaniu podstawy odprawy stosowane będą zasady analogiczne do wyliczania ekwiwalentu za urlop. (…) W indywidualnych przypadkach, istnieje możliwość porozumienia stron w sprawie skróconego okresu wypowiedzenia zwalnianych pracowników; w takich sytuacja odprawa będzie należna w pełnej wysokości.”
     Pracodawca zobowiązał się do przygotowania programu outplacementu (wsparcia i aktywizacji na rynku pracy) dla zwalnianych pracowników. Jego wdrażanie rozpocznie się w styczniu 2009 r. Ponadto obiecał, że będzie na bieżąco informować pracowników o zgłoszonych mu rekrutacjach prowadzonych na rynku pracy.
     Pracownicy elbląskiego Logstoru będą mogli przejąć numery oraz aparaty służbowych telefonów komórkowych, których używali. Będą również mogli nabyć służbowe komputery po wartości księgowej.
     W porozumieniu jest także zapis, że likwidator podejmie decyzję o dodatkowym wsparciu dla pracowników będących w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Muszą oni złożyć wnioski w tej sprawie do 11 grudnia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ten zarząd to jedna wielka kupa!!! To z góry było zaplanowane!!!
 • Jeszcze jedno. .. Byłem pierwszy!!!
 • telefony służbowe, komputery - czy aby na pewno Solidarność walczyła o ludzi pracujących przy produkcji czy też o własne "z góry założone zyski" ? Rozwalić zakład, a na pewno coś zostanie ze zgliszczy. Noooo i zostały telefony, komputery pewnie i biurka z krzesłami zabiorą - tylko kto ? ci z produkcji czy biurwy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  _kioskarz_(2008-11-07)
 • Pasożyty w barwach solidarności wykończyły kolejne miejsce pracy. Teraz szukają kolejnego żywiciela - uważajcie żebyście to nie byli Wy.
 • Niedobrze mi sie robi ja slucham opini tych z gory ci oni sobie mysla niech pokaza jacy sa zdolni w innych firmach. Maja szanse sie wykazac. Niech sproboja a nie sie uczepili tego gowna i mysla ze sa panami swego losu. Popieprzony zarzad jeszcze ludziom w papierach bruzdzi!!!!!
 • Komputery stare jak Logstar, warte 300 no 350 zł, ale jaja, to sobie wywalczyli, bym zapomiał, jeszcze komórka za 50 zł, no to jest majątek wart walki i męczeństwa za wolność i demokrację, brawo solidarność związku krętaczy i nierobów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  grudzień 70(2008-11-07)
 • wy jacyś poje. .. i jesteście z tym Logstorem, wiele firm pada i nie robicie z tego wielkiego hallo
 • Czy ktoś zna firmę MAAG Gear w Alstomie ? mam tam pracować. za info co to za firma z góry dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student(2008-11-08)
 • a kierownika peugota tez mozna kupic po ksiegowej cenie??
 • wszystko można kupić:):) kierownika też nawet pugeota:)
 • ". .. Popieprzony zarzad jeszcze ludziom w papierach bruzdzi!!!!!. .. " Przecież tylko napisze prawdę, że delikwent brał udział w strajku. Wszak nie ma czego się wstydzić, prawda?; -) Wypieracie się teraz "S"? Za późno- ten smród będzie się ciągnął za Wami, nikt przy zdrowych zmysłach "S" nie zatrudni. Niech już Wam się d. marszczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łamistrajk(2008-11-10)
 • Brawo Kozłowski!!! Brawo, ,Solidarnośc"!!! Są w Elblągu jescze inne zakłady pracy do rozpieprzenia !!! Solidaruchy do roboty!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ksamol(2008-11-10)
Reklama