UWAGA!

Porto 55 ma już pozwolenie na budowę

 Elbląg, Firma Sjaelso otrzymała pozwolenie na budowę galerii Porto55 (wizualizacja nadesłana)
Firma Sjaelso otrzymała pozwolenie na budowę galerii Porto55 (wizualizacja nadesłana)

Budowa pierwszej, śródmiejskiej galerii Porto 55 w Elblągu staje się faktem. Inwestor – duński deweloper Sjaelso otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę.

Inwestor – deweloper Sjaelso z Danii, krok po kroku przygotowuje wszystkie procedury zmierzające do rozpoczęcia budowy pierwszej w Elblągu galerii Porto 55. Po tym, gdy projekt Porto 55 zyskał przychylność radnych miejskich, którzy uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego rejonu inwestycji, inwestor w szybkim tempie uzyskał pozwolenie na budowę. Ciesząc się przychylnością władz miasta i społeczeństwa, Porto 55 będzie pierwszym tego typu obiektem w Elblągu.
       - Cieszymy się z zakończonej procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę – mówi John Kristensen, Prezes Sjaelso Poland. - Chcielibyśmy, aby z niecierpliwością oczekiwana przez mieszkańców miasta i regionu galeria Porto 55 już wkrótce przyjęła pierwszych klientów.
       Inwestor, razem z Urzędem Miejskim w Elblągu, przygotował również śmiałą koncepcję przebudowy istniejącego układu drogowego. Wszystko po to, aby mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości w sposób płynny dotarli do galerii Porto 55. Mieszkańcy tego rejonu miasta zyskają więc nie tylko nowy system jezdni i chodników ale również bardzo potrzebne parkingi samochodowe. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że galeria będzie obsługiwała także klientów z okolicznych miast, takich jak: Malbork, Pasłęk, Braniewo, Nowy Dwór Gdański, Ostróda. Dzięki planowanym zmianom, po otwarciu Porto 55 w tym rejonie komunikacja znacznie się poprawi.
       Elblążanie zyskają także zieloną przestrzeń w rejonie inwestycji, park zabaw dla dzieci, skwer i fontannę. Taka forma przestrzenna z pewnością urozmaici centrum miasta, gdzie wkrótce będzie stało Porto 55.
       Porto 55 będzie posiadać 22.000 m² powierzchni handlowo-usługowej w samym centrum Elbląga. Galeria oferować będzie około 100 sklepów najlepszych marek, w tym sklepy odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV ADG, delikatesy jak również kawiarnie i restauracje oraz wiele innych usług, w tym miejsca na rozrywkę i relaks.
       Galeria cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych najemców ze względu na doskonałą lokalizację w samym centrum miasta. Sjaelso jest w trakcie podpisywania umów najmu. Agencją odpowiedzialną za wynajem jest Mallson Polska.

 

Sylwia Kosiorek, Kierownik ds. Administracyjnych SJAELSO POLAND Sp. z o.o.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wszystko fajnie pieknie tylko gdzie to powstanie
 • na rogu przed Biedronką ul. Nowowiejska-Królewiecka
 • Kiedy wreszcie wejdą na plac budowy :pracownicy i maszyny bo takie czcze gadanie już słyszymy od kilku miesięcy jeśli nie lat. BUDOWAĆ i dać pracę Elblążanom. Kiedy ruszy rozbudowa Ogrodów i Rapsodii na tę inwestycje też czekają Elblążanie i to długo. BUDOWAĆ, BUDOWAĆ wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-09-29)
 • Nie ruszy.
 • A wszystko mi jedno. Niech ten Elblag nawet upadnie. A niech tam, niech buduja. Mam pomysła :proponuję postawić wiatę, takie zadaszenie nad całym Elblagiem, niech stanie sie jednym wielkim marketem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdek Kiepski(2010-09-29)
 • super tylko zeby praca tam była
 • O prace tam starac sie chyba nie bedzie można. Dlaczego ?A no, jesli powstaje jakaś firma, sklep, market w mieście. .. nagle nie wiadomo skąd jest cala ekipa personelu /Zatem, z praca w porto55 bedzie krucho.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdek kiepski(2010-09-29)
 • znowu barak w centrum -- za 20 lat zburzą
 • Jak sie przyjżę fotografii bliżej, to nie widac na niej torow tramwajowych. Czyzby tramwaj przeniesli, a moze powstanie przy okazji w Elblągu metro /
 • Zadne szanujace sie miasto nie tylko w polsce ale i w całej Unii nie buduje wielkiego marketu w centrum miasta. W promieniu 3 km znikna wszystkie sklepiki, sklepy, bary itp. Tak sie w Elblągu wyprowadza kapital z miasta, nie wspierając rodzimej przedsiebiorczości. A co za tym idzie ten moloch będzie zwolniony z lokalnych podatków, dzierżawy przez 3 lata. Ciekaw jestem ile "zarobili " na tym pomyśle budowy marketu w niemalze środku miasta -elbląscy radni-bezradni ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ferdek Kiepski(2010-09-29)
 • w lewym rogu masz zieloną wyspę, tam są tory
 • Ferdku Kiepski jestes kiepski albo naawet głupi. Galeria to nie market głupolu!!!
Reklama