UWAGA!

„Porto 55” na rogu

Elbląg, Wstępna wizualizacja galerii, która może ulec zmianie. Projekt przygotowany przez Biuro Projektowo-Doradcze Arkus (www.arkus.pl).
Wstępna wizualizacja galerii, która może ulec zmianie. Projekt przygotowany przez Biuro Projektowo-Doradcze Arkus (www.arkus.pl).

U zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej ma powstać galeria handlowo-usługowa z częścią biurową - „Porto 55”. Duński inwestor, firma Sjaelso, jest jednym z liderów na rynku budowlanym w Skandynawii, a teraz wyrusza na podbój polskiego rynku. Zobacz gdzie powstanie nowa galeria .

Budynek ma mieć kształt litery „L” - ze względu na bliskie sąsiedztwo „Biedronki” i osiedla mieszkaniowego. Galeria będzie podzielona na cztery części. Najważniejszą częścią budynku będzie galeria handlowo-usługowa zaplanowana na czterech poziomach, w tym trzech nadziemnych. W drugiej części zaplanowano dwupoziomowy parking podziemny, który pomieści 478 samochodów. Dojazd do parkingu będzie zapewniony przez rampę zjazdową w kształcie spirali. Trzecia część budynku, nad częścią galerii handlowej, będzie stanowiła centrum gimnastyki i odnowy biologicznej. W ostatniej, południowej części budynku (równolegle do ulicy Nowowiejskiej) zaplanowano pomieszczenia biurowe na trzech kondygnacjach. Co ciekawe, wysokość głównej części obiektu nie przekroczy 19 metrów, a najwyższa część budynku będzie miała 35 m. Budowla będzie zajmowała ok. 75 proc. całkowitej powierzchni działki, a reszta zostanie przeznaczona na zieleń.
     Datę rozpoczęcia budowy obiektu mieliśmy poznać już dziś. Jednakże firma Sjaelso czeka na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w związku z czym termin oczekiwania na decyzję wydłuży się do marca. Poinformowała nas o tym Pani Sylwia Kosiorek, asystentka dyrektora generalnego spółki Sjaelso.
     Miejmy tylko nadzieję, że „Porto 55” nie skończy tak, jak „Zielone tarasy”, których oferta nie przyciąga elblążan, a właściciele sklepów ledwo wiążą koniec z końcem.
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie, no śliczne tylko po co???? Kto tam pójdzie coś kupić????? no ten widok ulicy - bez trakcji tramwajowej - rewela!!! Ale jak się ją naniesie to kicha. Niedawno robione jezdnie a na przejazdach można zgubić zęby - tak jest tez na Pocztowej -, na 1 maja, - na placu Grunwaldzkim, Ehhhh - po co my mamy ten Zarząd Dróg w Ratuszu jak nie potrafia wybrać firmy, która umie to zrobić i będzie to na dłużej niż 1-2 lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  upierdliwy_elblag(2009-01-26)
 • Fajna budowla i ciekawy obieky zarazem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kingdom(2009-01-26)
 • no to zapomnijcie o przejechaniu tego skrzyżowania w dwóch falach światełek( tak jak iobecnie, ayta z teatralnej max 3 sztuki na jednej zmianie) będziecie sie tam kisić 20 minut albo i dłużej, jak NEBY zjadą z wioch oglądac to cudo, przejechanie 12 lutego w kierunku Zawady to minimum 30 mint bedzie, albo i dlużej, tragedia będzie kompletna, kto wpadł na pomysł aby takie "cuś" budowac w zakrokowanym centrum miasta?
 • jak ktoś pomyśli ( o co trudno w naszym mieście) to może zrobią prawdziwe rondo co rozwiąże problem korków. patrząc na pochodzenie inwestorów jest to możliwe :-) tylko gdzie będą teraz fajerwerki? :-((((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fajnyfacet70(2009-01-26)
 • kolejne centrum handlowe do wydawania pieniędzy, a gdzie inwestorzy żeby elblążanie mieli prace i kasę do wydawania w tym centrum. .. .
 • No tak, tak jak dla wieśniaków markety są cudem techniki, tak to będzie hahahaha
 • dobre dobre Neby przyjadą z wioch hahaha oglądać to cudo. Dla nich market już jest dobrem unii. Chcieliśta unii to mocie i nas
 • Mysle ze to będzie centrum bankowe :) znajdą sie tam filie wszystkich banków
 • Centrum miasta się zakorkuje - dobre. Jednak ronda by mogły powstać w naszym mieście w większej ilości niż obecnie. Kwidzyn ma tego pełno i raczej na złe mu nie wychodzi, do tego nie trzeba wydawać pieniędzy na konserwację i synchronizację świateł. A jak jeszcze na lotnisku powstanie centrum handlowe to Zatorze będzie centrum miasta, na szlabanach sobie postoimy o ile nie dojedziemy przez E77
 • ZApachniało Europą - nareszcie. Nie sądzę jednak aby nasz nieustający festiwal "wieś tańczy i śpiewa" zaakceptował coś co ma inny wymiar niż bazarowe budy wszelakiego chowu. Jedno tylko inwestor będzie miał do PRZEORANIA. Golgota załatwiactwa wszelakich spraw związanych z uzbrojeniem podziemnym tej nieruchomości. To co mu zgotowali dotychczasowi właściciele i władcy przerasta wyobraźnię normalnego człowieka. Totalny bajzel podziemny, szczególny w dziele CO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-01-27)
 • super, że bedzie takie centrum
 • zapachniało europą, zapachniało tylko żeby ten sapach się nie popsuł.
Reklama