UWAGA!

Porządki na Grunwaldzkiej

Już niedługo elbląskim kierowcom i tym, którzy Elbląg odwiedzają, będzie się nieco lepiej jeździć - wkrótce bowiem rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa.

Będzie to przebudowa Alei Grunwaldzkiej - jednej z głównych ulic i jednocześnie trasy przelotowej w kierunku Gdańska. Wyłoniony w przetargu wykonawca prac - gdański oddział firmy Skanska - wybuduje nowe skrzyżowanie Grunwaldzkiej z ulicą Żeromskiego oraz zupełnie nowy wjazd na plac, przy którym znajdują się dworce PKP i PKS. Zmieni się układ torowiska tramwajowego, a na nowym skrzyżowaniu oraz na sąsiednim przecięciu Grunwaldzkiej i ul. Mickiewicza pojawi się sygnalizacja świetlna.
     - Na wyremontowanym odcinku Grunwaldzka stanie się bardzo nowoczesną aleją – mówi rzeczniczka prezydenta, Agnieszka Staszewska. - Na pewno też znacznie poprawi się jej przepustowość. Przebudowa umożliwi też nowe zagospodarowanie Placu Dworcowego. Mieszkańcy od wielu lat domagają się poprawy jego wizerunku, teraz już będzie to możliwe.
     Zgodnie z harmonogramem prace mają się zakończyć do 10 grudnia. W przyszłym roku uporządkowana zostanie ulica Żeromskiego. Całość prac kosztować będzie prawie 11 milionów złotych. Niemal połowa tej sumy pochodzi z kontraktu wojewódzkiego.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mam nadzieję, że w końcu zrobią porządny parking przed dworcem pks i wywalą te ochydne budki!!
 • czas najwyższy, czasami wyjazd z dworca na grunwaldzką w stronę miasta graniczy z cudem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  namolny(2004-08-18)
 • Przelotówka na Gdańsk? A jaka będzie rola obwodnicy i budowanego węzła wschód, droga dojazdowa z grzechotek do Nowej Holandii?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  a sie zdziwiłem(2004-08-18)
 • Oby prace prowadzone przez G.P.R.D. Skanska były prowadzone porządnie, bo jak się patrzy na budowę, zwłaszcza objazdy, na węźle wschód to nie wygląda mi to za różowo. Wygrali przetarg zbyt niską ceną i nie chce by wyszedł tutaj bubel wynikający z oszczędności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2004-08-18)
 • namolny: nie cuduj :))
 • a moim zdaniem aż się prosi, aby przy okazji tej inwestycji zrobiono porządki z budynkiem dworca PKP - symbolem poprzedniej epoki, starości, brzydoty, ohydztwa i szkaradztwa
 • Dziwnym trafem monopol na remonty i przebudowy dróg w tej części kraju zdobyła firma SKANSKA i jej mutacje. Tak się dziwnie składa, że tak prostych prac nie mogą wykonywać firmy lokalne, ciekawe dlaczego???
 • niet: nie przedrzeźniaj :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  namolny(2004-08-18)
 • data, przyjrzyj się przedwojennym zdięciom dworca PKP. Jaki to symbol minionej epoki? O którą epokę Ci chodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2004-08-18)
 • 11 milionów ! a ile dołoży hipermarket ? żeromskiego jednokierunkowa - do marketu ! mickiewicza jednokierunkowa - do dworca ! kościuszki "ślepa" , sienkiewicza przejazd przez przez istniejace budynki od strony bema ! Rondo na reja z żeromskiego w kierunku sienkiewicza ! To wszystko dalsze obiecane inwestycje , kto za to zapłaci !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ******************************(2004-08-18)
 • Jurek, zwracasz uwagę na niezwykle istotna sprawę. Władza miejska zamiast troszczyć się o roboty dla firm które w Elblągu płacą podatki, organizuje przetargi o takim zakresie że żadna z lokalnych firm nie jest w stanie im sprostać. Takie działanie jest obecnie ewenementem w skali kraju. Skanska realizując roboty w Elblągu nawet piasek kupuje w firmach gdańskich, a elbląskie firmy o kooperacji mogą tylko marzyć.
 • ta wszystko to fajne tylko nic sie mówi o tym |e w trakcie tego remontu tramwaje bd je|dzic tylko do !-go maja a co z tymi ktorzy mieszkaja np na Morszynskiej???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maruda(2004-08-19)
Reklama