UWAGA!

Poszerzają plażę w Kadynach

 Elbląg, Poszerzają plażę w Kadynach
(fot. Michał Skroboszewski)

Plaża w Kadynach będzie poszerzona, a dno Zalewu Wiślanego w tym miejscu – jak zapewnia Urząd Morski w Gdyni - „odpowiednio ukształtowane”. Prace w tym miejscu mają potrwać do 7 grudnia. Zobacz zdjęcia.

- Przedmiotem prowadzonych prac jest sztuczne zasilanie brzegu w rejonie miejscowości Kadyny na odcinku 2,35 km. Sztuczne zasilanie brzegu morskiego polega na odbudowie optymalnego ukształtowania dna oraz plaży poprzez uzupełnienie strat w materiale budującym brzeg Zalewu Wiślanego, spowodowanych erozyjnym oddziaływaniem morza. Brzeg zalewu zasilony zostanie odpowiednim materiałem piaszczystym pobranym z obszaru przystani Kadyny. Materiał na zasilanym odcinku brzegu morskiego będzie odkładany w celu spłycenia podbrzeża i poszerzenia plaży.. Celem sztucznego zasilania brzegu jest zapewnienie ochrony brzegu morskiego i przyległej infrastruktury – informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni

Podczas prac, które na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni prowadzi firma z Łeby, zostanie przemieszczone około 50 tysięcy metrów sześciennych tzw. urobku. Prace będą kosztować 1,6 mln złotych brutto i mają się zakończyć do 7 grudnia.

- Inwestycja nie jest prowadzona w ramach żadnego większego projektu, środki pochodzą z Programu Ochrony Brzegów Morskich – dodaje Magdalena Kierzkowska.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama