UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poszerzają plażę w Kadynach

 
Elbląg, Poszerzają plażę w Kadynach
(fot. Michał Skroboszewski)

Plaża w Kadynach będzie poszerzona, a dno Zalewu Wiślanego w tym miejscu – jak zapewnia Urząd Morski w Gdyni - „odpowiednio ukształtowane”. Prace w tym miejscu mają potrwać do 7 grudnia. Zobacz zdjęcia.

- Przedmiotem prowadzonych prac jest sztuczne zasilanie brzegu w rejonie miejscowości Kadyny na odcinku 2,35 km. Sztuczne zasilanie brzegu morskiego polega na odbudowie optymalnego ukształtowania dna oraz plaży poprzez uzupełnienie strat w materiale budującym brzeg Zalewu Wiślanego, spowodowanych erozyjnym oddziaływaniem morza. Brzeg zalewu zasilony zostanie odpowiednim materiałem piaszczystym pobranym z obszaru przystani Kadyny. Materiał na zasilanym odcinku brzegu morskiego będzie odkładany w celu spłycenia podbrzeża i poszerzenia plaży.. Celem sztucznego zasilania brzegu jest zapewnienie ochrony brzegu morskiego i przyległej infrastruktury – informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni

Podczas prac, które na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni prowadzi firma z Łeby, zostanie przemieszczone około 50 tysięcy metrów sześciennych tzw. urobku. Prace będą kosztować 1,6 mln złotych brutto i mają się zakończyć do 7 grudnia.

- Inwestycja nie jest prowadzona w ramach żadnego większego projektu, środki pochodzą z Programu Ochrony Brzegów Morskich – dodaje Magdalena Kierzkowska.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama