UWAGA!

Powiększenia W-M Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Podczas wczorajszego posiedzenia rządu zadecydowano o rozszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o blisko 80 hektarów gruntów. Tereny włączane w granice Strefy położone są między innymi w Elblągu i gminie Pasłęk.

- To sukces mieszkańców Warmii i Mazur – tak decyzję w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna oraz rozszerzenia terenu W-M Specjalnej Strefy Ekonomicznej skomentowała wiceprezes PSL i wiceminister Skarbu Urszula Pasławska.
       Rada Ministrów przyjęła załącznik do programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 oraz rozporządzenie w sprawie powiększenia W-M SSE o blisko 80 ha.
      
       - Te dwa dokumenty są efektem ogromnej determinacji przedsiębiorców, samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców. Nowe tereny Strefy Ekonomicznej w Kętrzynie, Elblągu, Piszu czy Biskupcu już niedługo przełożą się na ponad 2 tys. miejsc pracy. Decyzja w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna kończy długi proces oczekiwania na środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia jej budowy – przekonuje Urszula Pasławska.
       Pieniądze na budowę 12 obwodnic polskich miast, w tym Olsztyna, będą pochodzić z funduszy unijnych na lata 2014 -2020. 25-kilometrowa obwodnica Olsztyna kosztować będzie miliard 416 milionów złotych. Przetarg pod jej budowę może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.
      
       Podczas wczorajszego posiedzenia rządu zadecydowano też o rozszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o blisko 80 hektarów gruntów. Tereny włączane w granice Strefy położone są w miastach: Elbląg, Nowe Miasto Lubawskie, Iława i Płońsk oraz gminach: Pasłęk, Pisz, Biskupiec Piecki i Kurzętnik, a także na gruncie prywatnym w Kętrzynie.
      
       Szacuje się, że w wyniku inwestycji zrealizowanych na nowo włączonych terenach w perspektywie kilku najbliższych lat powstanie ok. 2142 nowych, trwałych miejsc pracy na terenie samej strefy i ok. 447 w jej otoczeniu. Wielkość nakładów inwestycyjnych na nowe tereny może wynieść ok. 583 mln zł.
      
       ***
       Podstrefa Elbląg obejmuje 4,7064 ha, natomiast podstrefa Pasłęk 6,7330 ha.
      
      
Irena Suchocka, asystent Podsekretarza Stanu, Ministerstwo Skarbu Państwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama