UWAGA!

Pożyczki z tarczy antykryzysowej dla mikoprzedsiębiorców

 Elbląg, Pożyczki z tarczy antykryzysowej dla mikoprzedsiębiorców

Firmy zatrudniające do 10 osób mogą już składać wnioski o pożyczkę do 5 tys. złotych, które przewiduje tzw. tarcza antykryzysowa. Wnioski przyjmują powiatowe urzędy pracy. Co warto wiedzieć?

Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu uruchamia w ramach rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej nabór wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy. Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. i który spełnia warunki z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

- zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.

Pożyczka udzielana będzie jednorazowo, do kwoty 5 tys. zł, ze stałym oprocentowaniem w skali roku, które wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP. Rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji, a okres spłaty pożyczki musi zamknąć się w 12 miesiącach.

Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.


        

Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Firmy jednoosobowe zostały bez pomocy powinny dostać zapomogę 3000 zł
 • A na co taki pracodawca ma te 5.000 przeznaczyć? Na waciki chyba. On kosztów własnych ma dużo więcej. Przedsiębiorca jałmużny i rozdawnictwa nie potrzebuje. Przedsiębiorca chcę utrzymać firmę, dać zarobić pracownikom co też mają kredyty, i inne bieżące zobowiązania. To można i trzeba zrobić przez ogloszenie, że ten wymyślony, polityczny wirus w koronie to fikcja. Był i już go nie ma. Wyjść z domów. Wszystkich nas nie zabiją. A tak wyciągają pojedynczo, i każdemu umarłemu na zawał, udar czy raka przypisują, że zmarł na tego ukorowanego. Czy nie boję się? Czego? Że mnie skrzywdzą ... . To i tak w tę stronę idzie. Zniewalają (nie wolno - niewola), zabraniają, przymuszają a za myśli i słowa ukarzą. Czego mam się bać? Wyjść na wolność? Wolności mam się bać? Niewola jest obowiązkowa - WOLNOŚĆ jest wyborem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Jasna strona mocy nabiera mocy(2020-04-02)
 • Pożyczki dla wszystkich firm nawet jednoosobowych żeby przetrwać epidemie 3000 zł miesięcznie postojowe dla wszystkich firm
Reklama